Jak amerykańscy prezydenci dorobili się swego słynnego biurka z Gabinetu Owalnego? Dlaczego zaprojektowane w XIX wieku przez wiedeńskiego meblarza Krzesło nr 14 nazywane jest krzesłem krzeseł? Jaką tajemnicę kryło bujane krzesło prezydenta Johna F. Kennedy'ego? Oraz dlaczego Okrągły stół był bez kantów? Odkrywamy tajemnice sławnych mebli.



Ale Historia! CZYTAJ CO PONIEDZIAŁEK z papierowym wydaniem ''Gazety Wyborczej'' i oglądaj w wersji Ale Historia. Wideo.
Więcej
    Komentarze
    a ostatecznie najwiecej kantow zafundowali nam ci po drugiej stronie barykady, z walesa, michnikiem, tuskiem na czele.
    o taki , a o tych co nas kantuja juz 2000 lat to nie wiesz boi jeszcze w pamopersy robisz.
    już oceniałe(a)ś
    8
    2
    Nudne to o komunistach. Zgadza się że najwięcej kantowały ekipy solidarnościowe. Anegdotę o okrągłych kantach opowiadali już oficerowie polski piłsudczykowskiej, że Piłsudski zlecając budowę kasyna oficerskiego powiedział: Panowie oficerowie, żeby tylko to odbyło się bez kantów! Więc budynek kasyna nie miał kantów, tylko okrężne narożniki. Małpowanie cudzych idei jest więc przynajmniej troszkę głupawe. No cóż piszący ten artykuł nie muszą mieć aż takiej wiedzy!
    Prawie dobrze... <a href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_bez_kant%C3%B3w" target="_blank" rel="nofollow">pl.wikipedia.org/wiki/Dom_bez_kant%C3%B3w</a>
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Największymi oszustami gospodarczo politycznymi,byli /są / nadal ludzie? strony solidurnościowo - kościelnej, wszak to "ony" siedzieli po stronie opozycyjnej.I kantują do tej pory, a ile milionow ludzi wygnali z ojczyzny.Hańba ich na wieki.
    @Gość: Podpisz się podzielam zdanie, a KK kantuje bjuz 2000 lat i tego malo kto widzi.
    już oceniałe(a)ś
    4
    0
    Może i bym obejrzał, ale moja przeglądarka jest niekompatybilna, więc mam was gdzieś.
    @Gość: ja zyj dalej w 19 wieku
    już oceniałe(a)ś
    3
    6
    @Gosc: krakow stulecia zapisujemy rzymskimi liczbami, XIX, XX, XXI
    już oceniałe(a)ś
    2
    1
    @Gość: ja To masz dobrze. Ja nie obejrzalem, poczytalem, klikam "Pokaz wszystkie odpowiedzi" i mi znow badziewie wali po uszach tym samym shitem! Niech nie mysla ze ja naprawde slucham badz ogladam ich debilne wstawki reklamowe. Ale ten autostart mnie naprawde wqrwja!
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    @Gość: ja O! Wyslam komentarz i od nowa. Sqr___ny i debile.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Oni przy tym stole spotkali się chyba tylko z dwa razy na pokazówce Właściwe rozmowy toczyły się w różnych miejscach w tym osławionej Magdalence
    już oceniałe(a)ś
    5
    0
    kaczynscy tez tam byli ??????????? i kosciol ???
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    <a href="http://www.moxon.net/images/india/570/bikaner1.jpg" target="_blank" rel="nofollow">www.moxon.net/images/india/570/bikaner1.jpg</a>
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    "okna są jej oczyma" - nie okna tylko obrazy są oczyma Mae West na obrazie Salwadora Dali'ego.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0