W tym przypadku bardzo często można spotkać się z sytuacją, w której podczas rozmowy z lekarzem specjalistą są obecne dzieci lub opiekunowie Pacjentów. Ma to ogromny i bardzo pozytywny wpływ na przebieg całej diagnostyki okulistycznej. Obecność najbliższych, ich wsparcie pomagają Pacjentowi zrozumieć nie tylko istotę zabiegu, ale również pozwalają dokonać właściwego wyboru soczewki wewnątrzgałkowej. Bardzo często dzieci lub opiekunowie osób starszych podejmują tę decyzję, która w praktyce okazuje się być najlepszą dla Pacjenta.
Jedyną skuteczną metodą usunięcia zaćmy jest wykonanie zabiegu polegającego na usunięciu zmętniałej soczewki naturalnej i wszczepieniu w jej miejsce soczewki sztucznej. W leczeniu chirurgicznym zaćmy Pacjenci mają do wyboru soczewki jedno- lub wieloogniskowe (multifokalne), a jeśli poza zaćmą występuje też astygmatyzm, chory może zdecydować się na soczewki toryczne. Pierwszy typ soczewek poprawia ostrość wzroku na jedną odległość (dal lub bliż), co powoduje, że Pacjent nadal wspomaga się okularami. Natomiast drugi rodzaj przywraca pełen zakres widzenia.
Obecnie soczewki zaawansowane (multifokalne), bowiem o nich mowa, to rozwiązanie, które nie ma sobie równych na rynku. Jako jedyne umożliwiają jednoczesne usunięcie zaćmy oraz korekcję wady wzroku skutecznie i trwale (do końca życia). Dzięki nim w trakcie jednego zabiegu Pacjent może pozbyć się schorzenia i odzyskać wzrok, jakim cieszył się przed laty. To zaawansowane soczewki zapewniające widzenie do 3 odległości: bliży, dali oraz na odległości pośrednie. Aktualnie soczewka zaawansowana jest najlepszym rodzajem soczewki dla osób po 60 roku życia, które chcą odzyskać ostrość widzenia a tym samym samodzielność i radość z życia codziennego.
Operacje zaćmy wykonujemy tylko raz, wyboru soczewki wewnątrzgałkowej dokonujemy raz na całe życie, dlatego wybór ten jest tak szalenie ważny, należy go dokładnie przemyśleć i wybrać taką soczewkę, które spełni oczekiwania Pacjenta.
Nowoczesna chirurgia zaćmy to chirurgia bezpieczna, szybka i bezbolesna. Aby jednak podjąć decyzję o zabiegu, rozwiać swoje obawy i wątpliwości warto wiedzieć jak on przebiega. By przywrócić ostrość widzenia usuwa się naturalną zmętniałą soczewkę, na jej miejsce wszczepia nową sztuczną, która ma działać jak przezierny, szlachetny kamień. Takiego zabiegu zupełnie nie należy się bać, to nowoczesna chirurgia okulistyczna, to okulistyka jednego dnia! Dzisiejsza medycyna i technologia sprawiają, że sam zabieg trwa niespełna 15 min, odbywa się w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu kropelkowym. Takie rozwiązanie pozwala mieć bieżący kontakt z Pacjentem, nie obciąża jego organizmu a po kilku godzinach Pacjent może bezpiecznie opuścić klinikę i odpoczywać w domu.
Pierwsze rezultaty po zabiegu, to duże emocje i radość z odzyskania wzroku sprzed lat! 97% Pacjentów, którzy zgłaszają się na wizyty kontrolne reagują bardzo pozytywnie. Ich radość jest połączona z ogromnym wzruszeniem…
Prawdziwa historia Pacjenta po zabiegu usunięcia zaćmy:
Pan Włodzimierz zgłosił się do Kliniki Optegra z problemem zaćmy. Długo zwlekał z podjęciem decyzji o zabiegu, bał się, nie umiał samodzielnie podjąć decyzji. Zaćma była dla niego znaczącym problemem, ograniczała codzienną aktywność, przygotowanie posiłku było ogromnym wyzwaniem. Punktem kulminacyjnym i momentem zwrotnym były drugie urodziny wnuka… Po dwóch tygodniach od zabiegu usunięcia zaćmy pacjent zgłosił się na kolejną wizytę kontrolną. Ze łzami w oczach opowiedział nam jak wygląda jego dwuletni wnuczek, że jest pięknym zdrowych chłopcem i że tylko dzięki usunięciu zaćmy mógł go wreszcie zobaczyć, bo przez ostatnie dwa lata zaćma zasłaniała mu cały otaczający świat.
Zaćma towarzyszy nie tylko osobom starszym. Ryzyko zaćmy oczywiście wzrasta wraz z wiekiem i zazwyczaj problem ten pojawia się około 50 r.ż. Jednak należy pamiętać również o zaćmie wrodzonej, czy tez rodzinnej predyspozycji do jej pojawienia się. Zaćma bywa też następstwem urazów oka czy przyjmowaniem leków sterydowych. Dlatego tak ważne są regularne kontrole u okulisty, bo wtedy można wcześniej wykryć problem. Każda zmiana ostrości, pojawienie się takich zjawisk, jak olśnienie, podwójne widzenie w jednym oku, rozmyte, zdeformowane obrazy, mogą być sygnałem początku choroby.
Dowiedz się więcej: https://optegra.com.pl/Operacje-Zacmy/Operacje-Zacmy/Zacma/Wizyta-kwalifikacyjna
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny