Oczy są oknem na świat. Bez ich doskonałego funkcjonowania wiele rodzajów hobby czy upragnionych zawodów pozostaje w sferze marzeń fantazji. Co prawda, do noszenia szkieł korekcyjnych i okularów można przywyknąć. Jednak wielu użytkowników okularów w głębi duszy tęskni za sprawnymi oczami, dzięki którym świat nie musi być oglądany „przez szybę”. Jesteś jednym z nich? A może po prostu okulary przeszkadzają Ci w uprawianiu ulubionych dyscyplin sportowych lub nie lubisz mieć w oku soczewek kontaktowych?
Rozwój medycyny pozwala dziś stosunkowo bezpiecznie i trwale leczyć wady wzroku. Krótkowzroczność („minusy”), nadwzroczność („plusy”) czy astygmatyzm nie muszą oznaczać konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych.
Dostępność różnorodnych technik leczenia wad wzroku jest obecnie większa niż kiedykolwiek. Rynek usług medycznych jest ukierunkowany na zapewnienie Pacjentom maksymalnego komfortu zabiegu oraz jego natychmiastowego efektu. Zabiegi laserowej korekcji wad wzroku należą do najbezpieczniejszych oraz najbardziej precyzyjnych i skutecznych metod chirurgicznych, które w większości przypadków przywracają pełen komfort zdrowego widzenia.
Technika przeprowadzania zabiegów laserowej korekcji wad wzroku dokonała niesamowitego postępu w ostatnim dziesięcioleciu. Dzięki najnowszym technologiom mamy zupełnie, minimalnie inwazyjne nowe metody operacyjne, takie jak FemtoLASIK, czy opracowany w oparciu o metodę Smile proces Lentivu®, które są najchętniej wskazywanymi metodami nie tylko przez lekarzy, ale również wybieranymi przez samych Pacjentów. Są one znacznie bezpieczniejsze oraz nowocześniejsze niż najbardziej popularny w latach 90-tych ubiegłego wieku zabieg LASIK.
O laserowej korekcji wzroku rozmawiamy z dr. n med. Katarzyną Skonieczną, specjalistą okulistyki, Kierownikiem Medycznym Kliniki Optegra Warszawa.
Laserowa korekcja wad wzroku to najbezpieczniejsza i wysoce precyzyjna metoda chirurgiczna korygująca krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm, bez względu na wiek czy wielkość wady. Zabieg polega na zastosowaniu precyzyjnego lasera do zmiany krzywizny rogówki, czyli przedniej powierzchni oka, bez żadnej ingerencji w jego wnętrze.
Przede wszystkim pamiętajmy, że to nie operacja, a tylko krótki zabieg i po 2-3 godzinach od jego zakończenia Pacjent bezpiecznie wraca do domu. Zabieg usuwania wady wzroku jest zupełnie bezbolesny. Wykonuje się go w warunkach ambulatoryjnych, z podaniem kropli znieczulających do oka, dzięki czemu Pacjent jest przez cały czas przytomny i ma kontakt z lekarzem.
Najczęściej pierwsze odczucie to zaskoczenie Pacjenta, że „to już”! W odczuciach naszych Pacjentów efekt zabiegu jest praktycznie błyskawiczny, a różnica często widoczna od razu po jego zakończeniu. Poza emocjami jakie towarzyszą naszym Pacjentom, zazwyczaj odczuwają oni uczucie pieczenia, szczypania czy łzawienia oczu. Wszystkie te objawy są przejściowe i w ciągu kilku godzin przechodzą.
Do pracy można wrócić już w ciągu 1-2 dni po zabiegu, trzeba przy tym jednak stosować się do zaleceń lekarza. Przez okres 1 miesiąca po zabiegu należy unikać przebywania w zadymionych lub zakurzonych pomieszczeniach, a w ciągu pierwszych kilku dni ograniczyć pracę przy komputerze. Przez miesiąc nie należy wykonywać dużego wysiłku fizycznego i korzystać z pływalni. Przez 2 tygodnie nie powinno się latać samolotem i wykonywać makijażu oczu.
Zabieg dobierany jest indywidualnie do każdego Pacjenta, a jego cena zależna jest od metody jaką wspólnie z Pacjentem wybierzemy. Ceny rozpoczynają się od 999 zł za oko. W odpowiedzi na pytanie czy warto - tu należy zapytać naszych Pacjentów Ci są najbardziej bezstronnym źródłem opinii. Większość naszych nowych Pacjentów przychodzi z polecenia tych już zoperowanych. Nie spotkałam dotychczas Pacjenta, który żałowałby swojej decyzji. Serdecznie zapraszam!
Więcej informacji: http://www.optegra.com.pl
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny