Wybielające, odświeżające, dla wrażliwych, dla palaczy, zapobiegające paradontozie – jaką wybrać? Dobrze dobrana pasta może zapobiegać wielu problemom z zębami. Najważniejsze, żeby wybierać te, które zawierają fluor. Niestety, coraz więcej osób rezygnuje z nich z obawy przed tym, że fluor może nie być obojętny dla naszego organizmu. To błąd.
Organizacje stomatologiczne zgodnie twierdzą, że fluor to kluczowy składnik pasty do zębów. Działa przeciwpróchniczo i ochronnie dla szkliwa, remineralizuje zęby oraz redukuje zdolność bakterii do wytwarzania kwasów.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
To nie jest dobry pomysl ,ponieważ irygator wciska bakterie glebiej w naturalna kieszonke przyzębia.
Uwagi słuszne. Uzupełnię. Brak higieny jamy ustnej i konsekwencje to także ryzyko wielu innych chorób, np. serca. Te związki są znane od dawna, ale jakoś w narodzie świadomości nie ma prawda? Mycie (koniecznie pełny cykl szczoteczką elektryczną) dwa razy dziennie to za mało. Musi być po każdym posiłku. Nici dentystyczne są też różnego rodzaju. Do tego miniszczoteczki (już widzę, że sporo ludzi pyta tu co to za zwierzę…) różnego typu. Współczynnik pH poprawia też żucie gumy. Dodatkowo stosujemy płyny do płukania.
Pijesz kawę, wino? Ok, ale niestety muszę tu zalecić szybkie wypicie jednym haustem a nie delektowanie się godzinami. I od razu płuczemy wodą. Sory. Podobnie w nocy. Nie dopuszczamy do wysuszenia jamy ustnej.
Dużo można by pisać.
Dodam tylko jedną kwestię. Największa ilość bakterii w ciągu dnia zbiera się w naszych włosach. Koniecznie myjemy je codziennie. I precz z mydłem, bo to niepotrzebna chemia niszcząca skórę. Jeżeli nie pracujesz jako górnik na przodku, wystarczy ciepła woda. Żeby ktoś znowu nie popadł w przesadę, że np. ze skóry rąk to trzeba zszorować bakterie do zera. Chyba, że ktoś chce zostać alergikiem.
To na pierwszą lekcję wystarczy, bo większość nawet tego nie robi.
OMG... Dobrze, że jeszcze żyję ;-)