Jeśli opieka nad chorą osobą staje się coraz trudniejsza, warto ię postarać o pomoc pielęgniarki długoterminowej. O tym, komu przysługuje to świadczenie i co należy do obowiązków pielęgniarki, rozmawiamy z Mariolą Łodzińską, wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Mariola Łodzińska, magister pielęgniarstwa: „Aby zrozumieć potrzeby pacjentów, trzeba postarać się wejść w sytuację, w jakiej się znaleźli nie z własnej woli, spróbować ich zrozumieć i dzięki temu mieć szansę im pomóc”.

Mama od dawna nie wychodzi z domu. Od kilku miesięcy musi używać pieluchomajtek. Każda zmiana prześcieradła to męka dla mojego kręgosłupa – podobne skargi słyszymy od wielu osób opiekujących się coraz mniej sprawnymi krewnymi albo przyjaciółmi. Co robić, gdy opiekuna nie stać na prywatne usługi pielęgnacyjne? Gdzie skierować pierwsze kroki?

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Monika Tutak-Goll poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    1. Wypisać recepte ale ,,na zlecenie lekarza", więc i tak pacjent musi najpierw trafic do lekarza to chore.
    2. Na opieke dlugoterminowa czeka się miesiącami.
    3. Od kiedy to obowiązkiem pielegniarki jest realizacja recept? Od czego jest todzina?
    @Sabrina
    Część leków można ordynować jeśli ma się odpowiednie wykształcenie i kurs
    już oceniałe(a)ś
    0
    0