Z moim nauczycielem języka polskiego przeszłam przez smutek prawdy dziecka adoptowanego. Dzięki Jego wsparciu zrozumiałam swoją trudną przeszłość, zaakceptowałam i zaczęłam z niej czerpać siłę.

Spoglądając z kolejnych okien wieży życia, zawsze w oddali widzę tę postać. Wyróżnia się na tle innych ubiorem, fryzurą, aparycją, a przede wszystkim myślą niezależności.

W pierwszych dniach września 1980 roku usiadł z nami w kręgu i przywitał w oryginalny sposób: „Między kartkami twórców znajdziecie drogę dla siebie”. Po tych słowach rozgorzała dyskusja. Siedziałam niepewna swojego ja i przysłuchiwałam się wypowiedziom.

Po lekcji, nie pytając o nic, stwierdził, że mój czas nadejdzie i zrozumiem siebie, a wówczas odczuję wewnętrzną harmonię. To były słowa, które pchnęły mnie do poszukiwań spokoju. Z Jego pomocą odnalazłam historię swojego burzliwego dzieciństwa i wtedy ruszyłam w drogę dorosłego życia.

Z moim nauczycielem języka polskiego przeszłam przez smutek prawdy dziecka adoptowanego. Dzięki Jego wsparciu zrozumiałam swoją trudną przeszłość, zaakceptowałam i zaczęłam z niej czerpać siłę. Jakby przy okazji, z Jego pomocą zwróciłam się ku książkom, które obok mojego nauczyciela były i są moim instruktorem, wsparciem, czasami ucieczką, ale zawsze dzięki nim wypływam na powierzchnię.

Mój nauczyciel 39 lat temu ocalił nastolatkę i wiemy o tym tylko my.

AKADEMIA OPOWIEŚCI

Czekamy na wasze opowieści o nauczycielach z podstawówki, liceum, uczelni, ale także o innych ludziach, którzy byli dla was inspiracją na całe życie.

Regulamin akcji jest dostępny TUTAJ. Teksty najlepiej przysyłać za pośrednictwem naszej FORMATKI. Najciekawsze będą publikowane na łamach ogólnopolskiej „Gazety Wyborczej” oraz w jej wydaniach lokalnych lub w serwisach grupy Wyborcza.pl.
 
Nadesłane prace wezmą udział w konkursie, w którym jury wyłoni trzech zwycięzców.

ZWYCIĘZCY DOSTANĄ NAGRODY PIENIĘŻNE:

za pierwsze miejsce – 5556 zł brutto,
za drugie miejsce – 3333 zł brutto,
za trzecie miejsce – 2000 zł brutto

Komentarze
Dziękuję. Bardzo piękne.
już oceniałe(a)ś
13
0