Nie doceniamy narracji. Moje pokolenie jest opowiedziane w obrazkach, a przecież nawet komiksy potrzebują dymków - mówił dzisiaj (6 marca) Bisz w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. I snuł opowieść o najważniejszej osobie w swoim życiu - Karolinie.

logo Akademia Opowieści
logo Akademia Opowieści  Archiwum

* O co chodzi w Akademii Opowieści?

* Wyślij zgłoszenie konkursowe

* Zapoznaj się z REGULAMINEM

Czy Bisz nie boi się publicznie opowiadać o najważniejszej osobie w swoim życiu?

Bisz, czyli Jarek Jaruszewski, znany bydgoski raper, rozmawiał w kawiarni Szpulka z Włodzimierzem Nowakiem, doświadczonym reporterem „Dużego Formatu”. Postawiliśmy przed artystą niełatwe zadanie: miał zdecydować, kto jest w jego życiu najważniejszą osobą i o niej opowiedzieć. Mówił o Karolinie, poślubionej trzy lata temu. O tym, jak wiele kosztowało go to, by przełamać nieśmiałość i porozmawiać z nią pierwszy raz („Zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Wiedziałem, że aby się kiedyś komuś oświadczyć, trzeba najpierw się odezwać. Nie było łatwo”), o tym, że wydatki na dojazdy do Torunia, w którym Karolina studiowała i pracowała, obciążały jego budżet („To był czas, gdy miałem tak mało pieniędzy, że każdy wydatek notowałem. Znalazłem ostatnio kartkę, a na niej wykaz tygodniowych kosztów: na pierwszym miejscu – bilet do Torunia, 9,80 zł w jedną stronę. Poza tym paczka fajek i dwa piwa”) i o tym, jak ich miłość przez lata dojrzewała.

Nowak na koniec zaprosił na scenę też Karolinę. – Kiedyś myślałam, że w miłości najfajniejsze są początki: pierwsze spotkania, pocałunki, motyle w brzuchu. Dziś, po ośmiu latach z Jarkiem, wiem, że dopiero ta dojrzała miłość to jest coś naprawdę niesamowitego – mówiła.

Ale Karolina nie słodziła. Opowiadała o bałaganie, który zostaje w domu, gdy wraca z pracy („niewywietrzone, wszędzie brudne kubki”), o trudach życia z artystą („na początku nie chciałam z nim być”) i o tym, jak nauczyła go pływać.

W MCK słuchało ich kilkadziesiąt osób. Pełną opowieść Bisza i Karoliny opublikujemy w piątkowym „Magazynie Bydgoskim”.

Spotkanie Bisza z Nowakiem było kulminacyjnym punktem Akademii Opowieści w Bydgoszczy, projektu realizowanego przez „Duży Format”. Reporterzy namawiają osoby znane i lubiane (artystów, pisarzy, dziennikarzy), by podzieliły się publicznie swoimi opowieściami. Po to, by pokazać innym, jak snuć narrację o najważniejszej osobie w swoim życiu. Bo taki jest temat konkursu dla czytelników.

Akademia Opowieści. KONKURS Z NAGRODAMI

Kim jest najważniejszy człowiek w twoim życiu? Napisz nam. Weź udział w konkursie z nagrodami. Można zdobyć: 5, 3 i 2 tys. zł.

Akademia Opowieści „Dużego Formatu” czeka na opowieści. Może to właśnie wasz bohater będzie tak interesujący, że pozna go cała Polska. I znajdzie swoje miejsce w historii. Dajcie mu szansę, zasługuje na to. Zapoznaj się z regulaminem i wyślij do nas zgłoszenie konkursowe: Akademia Opowieści.

Wasze prace zbieramy do 31 marca.

Komentarze