- Rzeczy od m³odych projektantów musz± kosztowaæ wiêcej, bo to nie jest produkcja masowa. Na szczê¶cie konsumenci s± coraz bardziej ¶wiadomi i chêtnie wspieraj± polskie marki. Rozmowa z Din± de Bia³yni±-Woycikiewicz i Grzegorzem Kub± Kmieciakiem, w³a¶cicielami krakowskiego Forum Designu.
Zostan± po nas ¶mieci. W projektowaniu po ludzku chodzi w³a¶nie o to, ¿eby ¶mieci zosta³o jak najmniej. Na samym pocz±tku my¶lenia o nowym produkcie ju¿ zastanawiamy siê, co siê z nim stanie, kiedy siê zu¿yje, jak bêdzie go mo¿na ponownie wykorzystaæ.
- Kiedy ojciec jego przyjaciela zmar³ na ulicy z powodu wyziêbienia, projektant postanowi³ zrobiæ co¶ dla bezdomnych. Tak zrodzi³a siê koncepcja kurtki wyposa¿onej w odpinany ¶piwór - mówi Micha³ Bachowski, kuratore wystawy "Empatia, teraz!" w School of Form.
Zmieniaj± siê funkcje domu. Staje siê on nie tylko przestrzeni± do mieszkania, ale te¿ do pracy. Jak j± urz±dziæ, ¿eby czuæ siê w niej dobrze? Tego dowiemy siê na warsztatach, które odbêd± siê w £odzi ju¿ 15 listopada.
- W pomy¶le "Projektowane po ludzku" widzê now± wra¿liwo¶æ, dopuszczenie do zespo³u projektowego przedstawicieli wielu dziedzin, z którymi wspólnie mo¿na wp³yn±æ na poprawê naszego ¿ycia - mówi Oskar Ziêta, s³awa polskiego designu.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.