Wyjątkowe listopadowe uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to moment, którym wspominamy tych, którzy odeszli.

Zachęcamy Państwa do wspomnienia osób, które pożegnaliśmy w minionym roku, a które trwale zapisały się w zbiorowej pamięci. Wspomnienia o tych, którzy odeszli w ostatnim roku już we wtorek, 31 października w "Wyborczej". 

Wspominamy m.in.: 

  • Matthew Perry'ego. Świat zapamięta go jako Chandlera Binga z niezwykle popularnego na całym świecie serialu "Przyjaciele".
  • Jana Nowickiego. Niezapomniany szuler w "Wielkim Szu" Sylwestra Chęcińskiego (1982) i książę von Teuss w "Magnacie" Filipa Bajona (1986)..  
  • Leonarda Pietraszaka. Bankier Kramer z obu "Vabanków" Juliusza Machulskiego i pułkownik Krzysztof Dowgird z "Czarnych chmur" Andrzeja Konica. 
  • Tinę Turner. Jedna z największych gwiazd muzyki popularnej XX w. odniosła sukces, kiedy wszyscy myśleli, że już na to za późno. Ze sceną żegnała się jako 70-latka. 
  • Jerzego Połomskiego. Śpiewana przez niego "Cała sala śpiewa z nami" z tekstem Jana Tadeusza Stanisławskiego i muzyką Urszuli Rzeczkowskiej (1969) weszła do kanonu polskiej piosenki. 
  • Benedykta XVI-ego. Joseph Ratzinger urząd biskupa Rzymu sprawował od 19 kwietnia 2005 r. do 28 lutego 2013 r., gdy odszedł na emeryturę. Był pierwszym od XV w. papieżem, który dobrowolnie zrzekł się urzędu. 

Dodatek specjalny "Którzy odeszli" już we wtorek, 31 października w "Wyborczej".

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem