Toniemy w śmieciach. Małych i dużych, mokrych i suchych, wielowarstwowych i prostych do obróbki, brudnych, czystych, toksycznych i neutralnych. Cały czas wiele trudności sprawia nam ich segregacja. Gdzie wyrzucić zużytą odzież, żarówkę, termos, telefon? Specjalnie na życzenie naszych czytelników w poniedziałek 22 marca i we wtorek 23 marca w "Wyborczej" Alfabetyczny spis 300 trudnych śmieci - wersja zaktualizowana.

Recykling, co widać w naszym dodatku, bywa zajęciem skomplikowanym. Część odpadów jest uciążliwa i trudna do zaklasyfikowania. Nie ma się jednak co zrażać. To działanie ma sens: im dokładniej posegregowane odpady, tym bardziej opłacalny i efektywny jest proces ich odzysku. Jak zatem segregować, by nie zwariować? Gdzie wyrzucić doniczkę, stare ubrania, opakowanie po dezodorancie, firanki, gruz, opakowanie wielowarstwowe? 

W naszych dodatkach podpowiadamy:

  • Jak prawidłowo segregować śmieci po wprowadzeniu nowych zasad?
  • Kto może nam pomóc w segregacji śmieci?
  • Gdzie wyrzucić zepsutą żarówkę, a gdzie rozbitą szklankę?
  • Co zrobić ze starą, zużytą odzieżą?
  • Jak posegregować 300  kłopotliwych śmieci?

Alfabetyczny spis trudnych śmieci - wersja zaktualizowana. Zeszyt 1 - Alfabetyczny spis trudnych śmieci od A do N w poniedziałek, 22 marca. Zeszyt 2 – Alfabetyczny spis trudnych śmieci od O do Ż we wtorek, 23 marca w „Wyborczej”. 

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem