Toniemy w śmieciach. Małych i dużych, mokrych i suchych, wielowarstwowych i prostych do obróbki, brudnych, czystych, toksycznych i neutralnych. Cały czas wiele trudności sprawia nam ich segregacja. Gdzie wyrzucić zużytą odzież, żarówkę, termos, telefon? Specjalnie na życzenie naszych czytelników! W środę 30 września i w czwartek 1 października w "Wyborczej" Alfabetyczny spis 300 trudnych śmieci - wersja zaktualizowana. W piątek 2 października w Tygodnikach Lokalnych w "Wyborczej" Recykling bez tajemnic: co zrobić z trudnymi odpadami, jak segregować, żeby nie płacić wyższych stawek, jakie rozwiązania wprowadza twoja gmina.

Recykling, co widać w naszym dodatku, bywa zajęciem skomplikowanym. Część odpadów jest uciążliwa i trudna do zaklasyfikowania. Nie ma się jednak co zrażać. To działanie ma sens: im dokładniej posegregowane odpady, tym bardziej opłacalny i efektywny jest proces ich odzysku. Jak zatem segregować, by nie zwariować? Gdzie wyrzucić doniczkę, stare ubrania, opakowanie po dezodorancie, firanki, gruz, opakowanie wielowarstwowe? 

W naszym dodatku podpowiadamy:

Jak prawidłowo segregować śmieci po wprowadzeniu nowych zasad?

Kto może nam pomóc w segregacji śmieci?

Gdzie wyrzucić zepsutą żarówkę, a gdzie rozbitą szklankę?

Co zrobić ze starą, zużytą odzieżą?

Jak posegregować 300  kłopotliwych śmieci?

Alfabetyczny spis trudnych śmieci - wersja zaktualizowana. Zeszyt 1 - Alfabetyczny spis trudnych śmieci od A do N w środę, 30 września. Zeszyt 2 – Alfabetyczny spis trudnych śmieci od O do Ż w czwartek, 1 października w „Wyborczej”. 2 października w Tygodnikach Lokalnych w "Wyborczej" Recykling bez tajemnic: co zrobić z trudnymi odpadami, jak segregować, żeby nie płacić wyższych stawek, jakie rozwiązania wprowadza twoja gmina.

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem