“Szkoła w czasie pandemii” to trzygodzinna multiformatowa transmisja wideo, podczas której Łukasz Kijek (Gazeta.pl), Dominika Wielowieyska (Radio TOK FM), Dorota Roman (“Gazeta Wyborcza”) oraz Mikołaj Chrzan (“Gazeta Wyborcza”) wraz z publicystami, ekspertami, a także dyrektorami szkół będą szukać odpowiedzi na pytania o pierwszy pełny pandemiczny rok szkolny.

Jak przygotowane są szkoły? Czy system jest gotów na szybki powrót do pracy zdalnej? Jakie są scenariusze rozwoju pandemii tej jesieni i zimy i jak wpłynie to na działalność szkół? - to tylko niektóre z kwestii, które poruszą prowadzący wydanie specjalne. Edukacyjny poranek będzie można oglądać od godz. 7.00 na stronach Wyborcza.pl, tokfm.pl i, Gazeta.pl, na antenie TOK FM  oraz w na redakcyjnych social profilach w mediach społecznościowych.

“Szkołę w czasie pandemii” rozpocznie Łukasz Kijek (Gazeta.pl), który w studiu Gazeta.pl będzie rozmawiał m.in. z Przemysławem Staroniem, nauczycielem roku 2018,  następnie prowadzenie programu przejmie Dominika Wielowieyska (Radio TOKok FM), która zaprosi słuchaczy i internautów na dyskusję z gośćmi.

Finał poranka to z kolei łączenia Mikołaja Chrzana (“Gazeta Wyborcza”) z lokalnymi dziennikarzami “Gazety Wyborczej” rozmawiającymi z dyrektorami szkół w Łodzi, Sosnowcu i Szczecinie oraz prowadzona przez Dorotę Roman debata “Gazety Wyborczej” z udziałem dr. Pawła Grzesiowskiego, dr. Wojciecha Feleszki oraz Danutą Kozakiewicz, dyrektor SP nr 103 w Warszawie. 

“Szkoła w czasie pandemii” - edukacyjne Wydanie Specjalne Wyborcza.pl, Radia TOK FM oraz Gazeta.pl już w poniedziałek 31 sierpnia. 

Dodatkowo przez cały tydzień w Gazecie Wyborczej i na Wyborcza.pl ukazywać się będą specjalne poradniki:

WTOREK

  • Prawa i obowiązki szkolne rodziców i uczniów

ŚRODA

  • Prawa i obowiązki nauczycieli

CZWARTEK

  • Koszty edukacji prywatnej i szkoły zdalnej

PIĄTEK

  • Zajęcia pozalekcyjne
Koniec materiału promocyjnego