Jak nie udawać kogoś, kim się nie jest? Dlaczego hinduiści uważają, że miesiączkująca kobieta jest „nieczysta”? Jak relaksują się dziewczyny z zespołu „Enchanted Hunters”. Co Przemysław Kossakowski przywiózł ze swojej ostatniej podróży? „Wysokie Obcasy” już w sobotę, 29 lutego w „Wyborczej”.

  • Być jak Dorota Warakomska

Nie chodzi o to, żeby udawać kogoś, kim się nie jest. Jeśli jesteś spokojną introwertyczką, to po pierwsze, bardzo dobrze, że zdajesz sobie z tego sprawę. Po drugie, nie zaczynaj teraz biegać w tę i z powrotem i udawać kogoś, kim nie jesteś. Możesz siedzieć spokojnie, skoro to jest twój środek wyrazu, ale siedź wyprostowana, wykonuj spokojne, delikatne gesty, które jednak będą wyrażały pewność siebie, będą pokazywały to, że mimo iż jesteś spokojną introwertyczką, wiesz, co mówisz. To, że jesteś trochę zamknięta w sobie czy odrobinę nieśmiała i nie masz potrzeby pokazywania natychmiast całego wnętrza wszystkim ludziom na tym świecie, nie oznacza, że brakuje ci wiedzy, kompetencji i umiejętności. O trickach dodających nam pewności siebie z Dorotą Warakomską rozmawia Katarzyna Pawłowska.

Ponadto w sobotnim numerze „Wysokich Obcasów”:

  • Superbohaterka 2019

W kwietniu „Wysokie Obcasy” będą obchodzić 21. urodziny. Po raz piąty z tej okazji świętujemy wybór Superbohaterki „Wysokich Obcasów”. Kapituła wybierze jedną z 12 bohaterek opisanych w naszym tygodniku i na wysokieobcasy.pl w roku 2019. Również nasze czytelniczki i czytelnicy wybiorą swoją Superbohaterkę. Poznaj 12 bohaterek i ich historie. Na premierowych stronach „Wysokich Obcasów” przedstawiamy nazwiska i zasady głosowania. Ponadto sprawdzamy, kto zasłużył na honorową nagrodę Superbohaterki?

  • Ciało Rity

Współpracując z Loïe Fuller przygotowała taneczny manifest. Przedstawienie zatytułowała „Intelektualne przebudzenie kobiety”. Składało się z trzech aktów: w pierwszym zatańczyła kobietę bez celu, zagubioną i nijaką; w drugim – kobietę krępowaną normami społecznymi; w trzecim była już kobietą z przyszłości. Ten ostatni nazwała „Porankiem” – Rita, kobieta przyszłości, budzi się w nim do nowego życia. Czym Rita Sacchetto elektryzowała publiczność? Ja trafiła do serca polskiego arystokraty Gucia Zamoyskiego? Historię tancerki opowiada Renata Radłowska

  • Podpaska to wolność

Nepal. Początek stycznia 2020 roku, zero stopni. Drobna brunetka, ze 20 lat, siedzi przed domem w bambusowym koszu. W oczach przerażenie. Cienkim pledem otula rozgorączkowane dziecko. Próbuje je karmić. Hinduistyczna tradycja nakazuje, by kobieta, która miesiączkuje, trzymała się z dala od rodziny. Hinduiści są bowiem przekonani, że gdy wchodzi ona do kuchni, bóg opiekujący się domem złości się i zsyła na rodzinę nieszczęście. Wyganiają więc „nieczystą”. O sytuacji kobiet w Nepalu, prawach dzieci i biedzie opowiada Aleksandra Klich.

  • Tomograf z rybkami

Ostatnio urządziliśmy na oddziale ring. Zawiesiliśmy w holu worek, a dzieci waliły w niego i „wybijały” chorobę. Jak jest ból, musi być zabawa. Golf czy motocykle pomagają nam przysłonić szpitalną rzeczywistość. Staramy się zagospodarować czas wolny od leczenia i zabiegów. Dlatego żeby jeszcze lepiej wspierać pacjentów, zatrudniamy cały dział psychologów. Pracują też z ich rodzicami. Z Krystyną Piskorz-Ogórek, dyrektorką Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, rozmawia Łukasz Pilip.

  • Dla relaksu serniczkujemy

- Na co dzień nie spędzam dużo czasu na stylizacji, co innego na scenie − wreszcie mam okazję, żeby się wystroić i poczuć jak diwaO miłości do scenicznej stylizacji, z Gosią Penkallą i Magdaleną Gajdzicą, twórczyniami zespołu Enchanted Hunters, rozmawiają Monika Kucel i Paulina Puchalska.

  • Męska końcówka

- Marzenia człowieka z zespołem Downa to praca i własne mieszkanie. Nierealne, bo my, pełnosprawni, nie pozwalamy ich realizować. Z Przemysławem Kossakowskim, o jego najnowszym programie telewizyjnym, rozmawia Łukasz Pilip.

„Wysokie Obcasy” już w sobotę, 29 lutego w „Wyborczej”

Komentarze