- Moja żona, jak pan wie, jest Polką i u nas ciągle jest awantura, kto jest głupszy - Polacy czy Anglicy - mówi Norman Davies w rozmowie z Tomaszem Kwaśniewskim. "Wyborcza Wszystkich Pokoleń" to specjalne, powiększone wydanie "Magazynu Świątecznego". Ukaże się 18 stycznia razem z "Wysokimi Obcasami" i "Naszą Europą".

W wydaniu m.in.:

Norman Davies o brexicie
Jesteśmy państwem wielonarodowym. A w związku z brexitem bardzo prawdopodobne jest to, że poszczególne narody pójdą swoją drogą. Co za tym idzie, za dziesięć lat nie będzie już Wielkiej Brytanii, tylko dajmy na to Królestwo Anglii, Republika Szkocka itd.
Z historykiem rozmawia Tomasz Kwaśniewski.

Ścigany
Przewidziałem, że najłatwiej lekarza oskarżyć o łapownictwo, ale nie spodziewałem się, że to będzie aż tak haniebne.
Z prof. Tomaszem Grodzkim, marszałkiem Senatu, rozmawia Donata Subbotko.

Rok dobrego życia
Jak dotrzymać noworocznych postanowień? Zrobić mapę marzeń? Łatwiej osiągać cele? Odpowiadają dziennikarki i redaktorki Instytutu Dobrego Życia, a komentują Ewa Woydyłło i Jacek Santorski. Tekst rozpoczyna Rok Dobrego Życia - następne poradniki będą się ukazywać co miesiąc w "Magazynie Świątecznym".

Co z naszymi seniorami
Każdego roku do Niemiec wyjeżdża kilkaset tysięcy Polek, by opiekować się tamtejszymi seniorami. Nad Wisłą wciąż 80 proc. osób starszych pozostaje pod opieką bliskich, którzy (często w samotności) wypruwają sobie żyły, by zapewnić im godną starość.
Pisze Marta Wujek.

Katarzyna Dowbor o szczęśliwych babciach
Jestem babcia pracująca – ciągle nie mam czasu, ale z moją starszą wnuczką mamy swój rytuał: jeździmy razem w ferie na narty. Czuję, że to jest nasz czas, fajnie się nam gada. Uważam, że taki tydzień czy dwa na nartach są dużo cenniejsze niż codzienne wizyty umęczonej babci, która ma dopilnować wnuków, które mają jej potąd, bo znowu każe zjeść rosołek.
Rozmawia Aga Kozak.

Co zostawimy następnym pokoleniom
Nowy rok zaczął się od internetowej wojny pokoleń. Młodzi lewicowi napisali, że poprzednim pokoleniom łatwiej było uzyskać mieszkanie. I się zaczęło!
Pisze Wojciech Orliński.

Iran. Męczennicy luksusowego reżimu
„Kto uważa Sulejmaniego za bohatera, niech się odkoleguje” – napisał na Facebooku Sahand Sahebdivani, irański dziennikarz i performer z Amsterdamu, a Fariborz z Iranu zauważył w irańskim necie falę „odkolegowywania”. Tysiące ludzi, którzy nie rozmawiali ze sobą o polityce, przestało obserwować swoje konta na Twitterze czy Instagramie.
Pisze Ludwika Włodek

Szefie, zdejmij zbroję!
Kiedy zaczynałam badania nad odwagą w przywództwie, miałam hipotezę, że największą przeszkodą w byciu odważnym jest lęk. Okazało się, że to zbroja. To, w jaki sposób się bronimy, kiedy się boimy. Kiedy pytaliśmy wpływowych liderów, jak to robią, że nie czują lęku, pytali „Co? Czuję go każdego dnia” – czyli lęk nie wycofuje odwagi, ale zbroja już tak.
Z Brené Brown rozmawia Aga Kozak.

Ropa. Czy Ekwador przejdzie na jasną stronę mocy?
Pewnego dnia postanowiłem zabrać moją partnerkę Annę Marię do Amazonii, żeby pokazać jej rurociąg naftowy. Mówiłem, że to tętnica gospodarki Ekwadoru. A ona popatrzyła na mnie i wycedziła: tym naftociągiem wypływa amazońska krew.
Z Alberto Acostą, byłym ministrem ds. energii i kopalni Ekwadoru, rozmawia Aga Kozak.

"Wyborcza Wszystkich Pokoleń" - specjalne, powiększone wydanie "Magazynu Świątecznego" już w sobotę 18 stycznia razem z "Wysokimi Obcasami" i "Naszą Europą".

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem