Wyjątkowe listopadowe uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, wypełniają polskie cmentarze rzeszą osób odwiedzających groby swoich bliskich. To również dni, które skłaniają do refleksji oraz zadumy i są okazją do wspomnień o osobach, które pożegnaliśmy w minionym roku, ale trwale zapisały się w zbiorowej pamięci. Wspomnienia o tych, którzy odeszli już w czwartek, 31 listopada w „Wyborczej”.

Na początku roku serca wszystkich Polaków przepełniła smutkiem tragiczna śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Świat mody wstrzymał oddech w lutym 2019 roku na wieść o śmierci Karla Legerfelda – francuskiego projektanta mody. W marcu rodzina, przyjaciele i fani pożegnali znakomitą aktorkę Zofię Czerwińską oraz Luka Perry – amerykańskiego aktora znanego z roli w serialu Beverly Hills 90210.  

W kwietniu polska scena polityczna ze smutkiem przyjęła wieść o śmierci Karola Modzelewskiego - więźnia politycznego nazywanego założycielem III RP. W sierpniu filmowy świat pożegnał znakomitego producenta filmowego Piotra Woźniaka – Staraka.

Pod koniec września po ciężkiej chorobie zmarł Kornel Morawiecki. W tym samym miesiącu odszedł również znakomity aktor, artysta kabaretowy, wykonawca piosenki satyrycznej – Jan Kobuszewski.

Specjalny dodatek na Wszystkich Świętych z ponad 130 sylwetkami zmarłych w minionym roku, już w czwartek 31 października w „Wyborczej”

Komentarze