Badanie krwi jest kluczowe w wykrywaniu cukrzycy, hipercholesterolemii, zaburzeń pracy nerek czy wątroby. O tym, jak się do niego przygotować i jak interpretować wyniki przeczytasz w poradniku „Tylko Zdrowia” w piątek w „Wyborczej”

Lekarze od dawna ostrzegają, że Polacy nie przestrzegają podstawowych zasad profilaktyki zdrowotnej. I nie chodzi tu tylko o złą dietę, brak ruchu i powszechną dziś otyłość. Zaniedbujemy również badania – zarówno te specjalistyczne, przesiewowe, jak mammografia, cytologia czy kolonoskopia, jak i te podstawowe – badania laboratoryjne, które każdy z nas powinien co jakiś czas (szczególnie po przekroczeniu 40. roku życia) wykonywać. A to właśnie one są kluczową bronią w wykrywaniu i leczeniu wielkich epidemii naszych czasów takich jak cukrzyca, hipercholesterolemia czy zaburzenia pracy nerek.

Jakie badania krwi powinno się robić, jak się do nich przygotować i jak interpretować wyniki – o tym przeczytasz w piątek w „Wyborczej”, w poradniku „Tylko Zdrowia”.

Na stronach „Tylko Zdrowia” również:

  • Chirurg, który zrobił się nadwrażliwy. Fragment książki „Rak trzustki, czyli jak wygrać z cichym zabójcą” Profesor Paweł Lampe w rozmowie z Magdaleną Żakowską
  • Irygator i nić pomagają szczoteczce. W jaki sposób czyścić zęby

"Tylko Zdrowie" w piątek, 18 października w "Wyborczej".

UWAGA! Już 6 i 7 listopada z "Wyborczą" "Przewodniki po lekach bez recepty". Nie przegap! 

Komentarze