Historie nastolatków LGBT, lekarzu pracującym w trzech krajach i "dobra zmiana" w prokuraturze - magazyn reporterów "Duży Format" w poniedziałek 26 sierpnia w "Gazecie Wyborczej"

Gdy związałam się z Olą, rodzice sądownie rozwiązali adopcję. Nie mam już ich nazwiska. Nie dostaję alimentów. Od ponad roku nie mam z nimi kontaktu – w najnowszym wydaniu magazynu reporterów "Duży Format" Iga Dzieciuchowicz rozmawia z polskimi nastolatkami LGBT.

W numerze również:

Lekarz bez granic
Reportaż Grzegorza Szymanika o doktorze zatrudnionym jednocześnie w trzech krajach

Doktor Rolik w poniedziałek przygotowuje ludzi do zabiegów w Anglii, w środę zszywa ranę w Nowej Dębie koło Tarnobrzegu, a w piątek leczy serca w Winnicy na Ukrainie. Ja łapię go na dyżurze w szpitalu powiatowym w Nowej Dębie. Przedwczoraj przyleciał z Anglii samolotem, dzisiaj będzie dyżurował do rana, a pojutrze swoim szesnastoletnim seatem ruszy w drogę do Winnicy.

Królowie życia w prokuraturze "dobrej zmiany"
Z prokuratorem Mariuszem Krasoniem rozmawia Katarzyna Włodkowska

– I po 25 latach pan nagle się oburza?
– Bo teraz prokuratorzy autentycznie boją się utraty pracy. Nie jesteś lojalny wobec władzy, nie wykonujesz poleceń, lecisz. Prawo zeszło na dalszy plan. Oburzam się, żeby mieć czyste sumienie. Z tego samego powodu wziąłem udział w protestach pod sądami. Zrobiłem to, mimo że sędziowie, gdy Sejm uchwalał zmiany w prokuraturze, milczeli.

Sponsor dla mafiosa
Agnieszka Żądło opisuje historię resocjalizacji i wychodzeniu z nałogu

Zarabiał duże pieniądze, pił, przepuścił w kasynie milion pożyczony od mafii. Dziś uczy, jak znaleźć trzeźwy sposób na szczęśliwe życie.

Magazyn reporterów "Duży Format" w poniedziałek 26 sierpnia w "Gazecie Wyborczej", wraz z tygodnikiem "Ale Historia".

Komentarze