O polityce zagranicznej, o tym, co ważne w Europie, o wyborach, decyzjach i planach przeczytasz w sobotę w tygodniku "Nasza Europa"

W numerze:

Czy powinniśmy ratować Europę?
Edytoriale 8 naczelnych gazet zrzeszonych w LENIE.

Technologia depcze po piętach bawarskim robotnikom
Bawarski dobrobyt zbudował przemysł samochodowy. Zmiany technologiczne w branży budzą obawy w niewielkich miejscowościach uzależnionych od wielkich pracodawców.

14 miesięcy w barowym schowku
Joan oczekuje na eksmisję ze swojego lokalu w modnej dzielnicy Barcelony. Od czasu kryzysu ekonomicznego jego sytuacja jest coraz gorsza.

Samotna matka – nowy, francuski standard
Jedna czwarta francuskich rodzin tworzy gospodarstwo domowe z jednym rodzicem. W ciągu 30 lat liczba takich rodzin wzrosła o 87 proc. Wydaje się, że ta informacja powoli dociera do Francuzów dzięki protestom „żółtych kamizelek”.

Włoska równia pochyła
Początki firmy z branży budowlanej rodziny Vanzini sięgają końca II wojny światowej. W latach 80. i 90. przedsiębiorstwo przynosiło dochody rzędu miliarda lirów. Wszystko zmieniło się w ostatnich latach, zyski spadły o ponad 50 proc. 

W Rosji o Unii. Legenda o rosyjskiej klasie średniej
Klasa średnia w Rosji nie topnieje, bo praktycznie w tym kraju taka grupa społeczna w ogóle nie istnieje. Przez to kontrasty społeczne są tu tak rażące.

Stadionowa myśl europejska [FELIETON PHILIPPA LAHMA]
Na stadionie nie liczy się płeć, pochodzenie, narodowość, zawód i wykształcenie, wszyscy jesteśmy równi.

Strach przed celnikiem
[Felieton Krzysztofa Vargi]

Tygodnik "Nasza Europa" w sobotę 25 maja razem z "Gazetą Wyborczą" wraz z kodem dostępu do 4 milionów tekstów na Wyborcza.pl oraz z "Wysokimi Obcasami".

Komentarze