Ochrona przed tężcem, zmniejszanie ryzyka chorób demencyjnych i portal o jakości leczenia - czytaj magazyn "Tylko Zdrowie" w piątek 24 maja w "Gazecie Wyborczej"

Uprawianie ogrodu daje uczucie szczęścia i satysfakcji, zwiększa odporność, zmniejsza ból, ale bywa też niebezpieczne. Nawet drobne skaleczenie podczas pracy w ziemi może wywołać groźny dla życia tężec. O tym, jak się chronić przed chorobą pisze Margit Kossobudzka. Zapraszamy do czytania magazynu „Tylko Zdrowie” w piątek 24 maja w „Gazecie Wyborczej”.

W numerze również:

Jak zmniejszyć ryzyko alzheimera
Pisze Margit Kossobudzka

Światowa Organizacja Zdrowia po raz pierwszy wydała oficjalne wytyczne dotyczące codziennych nawyków, które mogą nas uchronić przed chorobami demencyjnymi. Zalecenia mają pomóc w opracowywaniu programów zachęcających do zdrowego stylu życia.

Jak sprawdzić, gdzie dobrze leczą
Pisze Judyta Watoła

Pacjenci wkrótce będą informowani nie tylko o długości kolejek, ale też o jakości leczenia w poszczególnych szpitalach – zapowiedział Andrzej Niedzielski, wiceprezes Narodowego Funduszu Zdrowia. Portal o jakości leczenia ma się pojawić w internecie jeszcze w tym roku. Na początek będą w nim informacje o onkologii i okulistyce.

Runmageddon. Błoto, pot i szczęście
Pisze Wojciech Staszewski

Czołganie w tunelu z opon. Nurkowanie w lodowatej wodzie. Pokonanie czterometrowej ściany. A między przeszkodami szybki bieg. Na mecie wspaniałe „umieranie ze szczęścia”.

Tygodnik "Tylko Zdrowie" w piątek 24 maja w "Gazecie Wyborczej".

Komentarze