Reportaż o arcybiskupie Jędraszewskim, polowania maltańskich myśliwych i niebezpieczne zabiegi powiększania biustu - m.in. o tym przeczytasz w magazynie reporterów "Duży Format" w poniedziałek z "Gazetą Wyborczą"

Chronił arcybiskupa Paetza, walkę z pedofilią porównuje do faszyzmu – w najnowszym wydaniu magazynu reporterów „Duży Format” reportaż Marcina Wójcika o arcybiskupie Marku Jędraszewskim.

W numerze również:

Śmierć po śmierci księdza
Reportaż Marcina Wójcika o nastolatce, która wprowadziła się do proboszcza, a po jego śmierci popełniła samobójstwo

Ludzie dziwią się, że młoda dziewczyna wychodzi rano z plebanii, idzie na przystanek autobusowy, skąd dojeżdża do liceum w Chełmie. A z popołudniowego autobusu ta sama dziewczyna idzie prosto na plebanię, wyciąga klucz z torby, otwiera drzwi, wchodzi jak do siebie. Dziwią się jeszcze bardziej, kiedy widzą, jak proboszcz odwozi dziewczynę do szkoły – wtedy kiedy pada deszcz lub mocno wieje. Innych dzieci ze wsi nie odwozi. Znają Weronikę z niedzielnych mszy. Ładnie czyta Pismo Święte, ładnie się ubiera, przyjemna dziewczyna. Ale dlaczego mieszka na plebanii, skoro rodzice mają duży dom, kawał ziemi w uprawie i bydło w oborze.

Zabić bociana
Aleksander Gurgul pisze o polowaniach na Malcie

Maltańscy myśliwi: „Wy lubicie piłkę nożną, my lubimy strzelać do ptaków, takie hobby”. Zabijają co roku dziesiątki tysięcy, także gatunki wędrowne.

Piersi powiększy ci dentysta
Aleksandra Szyłło rozmawia z kobietami, które po zabiegach powiększania biustu preparatem Aquafilling zmagają się z poważnymi powikłaniami

Preparat w moim ciele migruje. Rozlał się w okolicach miednicy. A nie mogą mnie przecież całej wypłukać. W chwili obecnej propozycja leczenia to amputacja obu piersi oraz operacyjne usuwanie preparatu z ciała połączone z założeniem drenów na co najmniej kilka, kilkanaście tygodni. Umarły też nasze marzenia o drugim dziecku. Zawsze chcieliśmy mieć dwójkę i byłam zapewniana, że zabieg nie ma żadnego wpływu na przyszłe ciąże i laktację. Teraz jest jasne, że to niemożliwe. Moje ciało to tykająca bomba.

Magazyn reporterów "Duży Format" w poniedziałek 20 maja razem z "Gazetą Wyborczą" i tygodnikiem "Ale Historia".

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem