Czego się boi Uma Thurman? Czytaj w sobotę w "Wysokich Obcasach"

Kilka razy powtórzyła w wywiadach i na spotkaniach z publicznością, że wierzy w to, iż negatywne doświadczenia zawsze nas uczą. Utrwaliła przez to medialny wizerunek twardzielki, której nic nie jest w stanie pokonać.

Zostało to zinterpretowane w ten sposób, że Umy Thurman nie można powalić, że pozbieram się ze wszystkiego. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała się o tym przekonywać – mówi poważnie. Choć pogodziła się z takim odbiorem publiczności, i tak bardzo ucieszyła się z propozycji zagrania w „Chambers” Nancy, matki cierpiącej po stracie córki. 
Uważam, że to nie aktor wybiera role, tylko role aktora. Ufam, że propozycję wcielenia się w zwykłą, doświadczoną przez los kobietę dostałam po to, by pokazać, że jestem taka sama jak wszyscy inni. Nie jestem Czarną Mambą ani inną mścicielką, choć dużo mnie z nimi łączy. 
O aktorce pisze Artur Zaborski.

W numerze także:

Jak się zakochać i rozwieść w świecie tysiąca i jednej nocy
Jadąc do Omanu, myślałam sobie: będę wyzwalać dziewczyny z hidżabów. A tam okazało się, że to my, Europejki, jesteśmy przegrane - nie potrafimy sobie zapewnić kontraktu 
małżeńskiego i zabezpieczyć przyszłości. Bo polegamy na rzeczach efemerycznych, jak słowo czy miłość.
Z Agatą Romaniuk, autorką książki „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu” rozmawia Katarzyna Seiler.

Wszystkie Madonny Kory
Zachwyciły ją Matki Boskie z Meksyku, kolorowe, w welonach, koronkach. Bajeczne, cudne. Poczuła się jak dziecko. A potem sama zaczęła malować.
Pisze Alicja Bobrowicz.

Psychologia: Jak jest kłopot, to do ludzi
Osoby, które mają poczucie własnej wartości, traktują życiowe niepowodzenia jako naukę, a nie koniec świata. I szybko szukają wsparcia u innych.
Z psychoterapeutką Danutą Golec rozmawia Agnieszka Jucewicz.

Kobiety w polityce: Krystyna Łybacka
Żałuję, że nie udało nam się zliberalizować ustawy antyaborcyjnej i wprowadzić związków partnerskich. Musi to zrobić młodsze pokolenie. Bo nikt nie może nikomu meblować życia.
Pisze Tomasz Nyczka.

Jestem głosem, który ci powtarza: Jak nie chcesz, to nie rób
Możesz być osobą, która nie chce się pozbierać, mieć wylizanego do czysta domu, nie chce trenować albo woli się spóźniać. Tylko przyznaj się do tego, nie oszukuj całego świata, bo to wszystko pogarsza. 
Z Sarah Knight, autorką książki „Rób swoje. Jak być tym, kim jesteś, i korzystać z tego, co masz, aby dostać to, czego chcesz”, rozmawia Aga Kozak.

Skąd się bierze równość w pracy
Kobiety w pracy traktuje się jak matki. Za to na kolegów przy biurku obok nigdy nie patrzymy jak na ojców. Dopóki tego nie zmienimy, nawet nie ma co myśleć o równości.
Z prof. Anną Gizą-Poleszczuk rozmawia Marta Piątkowska.

Uroda: Po nitce do kłębka
Dziesięć lat temu cienkie, zaokrąglone, dziś gęste, wyraziste. Dlaczego warto stylizować brwi?
Pisze Maria Kowalczyk.

Kuchnia: Śląskie dołeczki
Ślązaczka z Radlina kluski z dziurką lepi od kilkudziesięciu lat. Na niedzielny obiad z rodziną przyrządza do nich roladę z kiszonym ogórkiem i modrą kapustę. Podzieliła się z nami przepisami.
Pisze Magdalena Gorlas.

Zdrowie: Nie bój się fotela
Każda kobieta, niezależnie od wieku, raz w roku powinna pójść do ginekologa. To przejaw dbania o siebie.
Pisze Margit Kossobudzka. 

Biegam na wędrówkę
Nudzą cię trasy po miejskiej dżungli? Wśród spalin, samochodów i przechodniów? Wyjdź za miasto na prawdziwy szlak. A najlepiej nie wychodź, tylko wybiegnij.
Pisze Krzysztof Ulanowski.

Ciekawią mnie dojrzałe kobiety
Żyjemy w bardzo ukierunkowanym na młodych facetów społeczeństwie, kino jest im mocno podporządkowane. A seksualność kobiet, które są po sześćdziesiątce, nie powinna być tematem tabu.
Z Sebastiánem Lelio, reżyserem „Glorii Bell”, rozmawia Artur Zaborski.

Tygodnik "Wysokie Obcasy" w sobotę 18 maja z "Gazetą Wyborczą" oraz z dodatkiem "Nasza Europa".

Komentarze