Leasing to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy przymierzają się do zakupu firmowego samochodu. W ten sposób nie muszą wykładać gotówki, ani starać się o kredyt. Nie czeka ich także aż tak skomplikowana procedura, jak w przypadku składania wniosku kredytowego. O szczegółach piszemy we wtorkowym informatorze "Gazety Wyborczej".

Leasing polega na sfinansowaniu przez firmę leasingową zakupu, podlegających amortyzacji środków trwałych (w tym przypadku samochodu), innych wartości niematerialnych i prawnych lub gruntów, a następnie oddanie ich w użytkowanie leasingobiorcy. Odbywa się to na określonych w pisemnej umowie warunkach. Taka umowa leasingowa reguluje szczegółowe kwestie jak czas trwania kontraktu, czy wysokość ratalnych opłat, tzw. rat leasingowych. Mówiąc prościej, decydując się na tę formę pozyskania samochodu, nabywca płaci firmie leasingowej raty, a ta przekazuje mu prawo do użytkowania wozu, który specjalnie dla niego kupuje. Warto jednak podkreślić, że przez cały czas trwania umowy to właśnie firma leasingowa pozostaje właścicielem auta.

O tym, jakie korzyści dla firmy niesie leasing, na co warto zwrócić uwagę przy porównywaniu poszczególnych ofert i czym się różni leasing operacyjny od finansowego przeczytacie we wtorek 14 maja w „Gazecie Wyborczej”, w informatorze „Mojego Biznesu”.

Komentarze