Weronika Rosati i pan doktor. Historia z warszawskiego apartamentu. Czytaj w sobotę w "Wysokich Obcasach"

Od kiedy zaczęłam publicznie opowiadać o problemach samotnego macierzyństwa, dostaję wiele listów. Kobiety podchodzą do mnie na ulicy, mówią o swojej sytuacji: że też czują się dyskryminowane, że jak mąż jest wobec nich przemocowy, to się nie rozwodzą, choć powinny, bo myślą, że będzie jeszcze gorzej. Samotna matka to gorsza matka – taka jest ocena społeczna. Chciałabym, żeby to się zmieniło. (...) Chcę wykorzystać swoją rozpoznawalność, by samotne macierzyństwo, ciągle w Polsce wstydliwie przemilczane, stało się tematem publicznym, dyskutowanym w społeczeństwie - opowiada aktorka w rozmowie z Magdaleną Środą.

Poza tym w numerze:
Kapitan Marvel. Brie Larson rozbija celuloidowy sufit w Hollywood
Superbohaterki nie tylko ratują Ziemię przed inwazją kosmitów, ale też coraz mocniej biją ponaddźwiękowymi ciosami w celuloidowy sufit. Mają różne kolory skóry, orientacje
seksualne i życiowe historie, wyznają różne religie (albo nie wyznają żadnej). Kino z kobietami w roli głównej ma się coraz lepiej, co udowadniają także wyniki finansowe branży filmowej.
Pisze Maja Staniszewska.

Zbyt zmęczona, żeby dostrzec słońce
Świadomość, że inni też się zmagają z podobnym cierpieniem, przynosi ludziom ulgę. Sprawia, że czują się z tym mniej samotni. Działa niemal terapeutycznie. Z Tarą Wray, fotografką i pomysłodawczynią projektu „Too Tired Project”, który ma wspierać osoby zmagające się z depresją, rozmawia Agnieszka Jucewicz.

Przeprowadzałam się nieustannie. W końcu znalazłam swój Eden
Jest w ludziach coś takiego jak kult miejsca. On nas zmusza do powrotów do kraju dzieciństwa.
Z Zofią Mąkosą, pisarką, rozmawia Artur Łukasiewicz.

Gdy ktoś sprawia, że czujesz się źle, po prostu o tym powiedz
Przerywanie, zwracanie się po imieniu, zakładanie z góry, że ktoś czegoś nie zrobi, bo ma małe dzieci. Dyskryminacja to często niuanse i drobiazgi, a nie wielkie tytuły z pierwszych stron gazet.
Z Karoliną Kędziorą, radczynią prawną i prezeską Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, rozmawia Marta Piątkowska.

Ostatnia miesiączka
Menopauza to nie koniec świata! Fajnie jest nie biegać do sklepu po podpaski, nie stresować się ciążą. Jak rozmawiać o menopauzie pisze Monika Redzisz.

Partnerem cyklu jest:

Wydawnictwo Publicat
Wydawnictwo Publicat 

Wygląda to różowo
Większość pacjentów z trądzikiem różowatym doświadcza frustracji, którą wiąże ze stanem swojej skóry. Jakie są przyczyny choroby? Jak dbać o skórę z trądzikiem różowatym pisze Dorota Szadkowska.

Punk i złote mrówki
Dzisiejsi szefowie kuchni coraz rzadziej potrafią zabić zwierzę, mimo że chcą gotować mięso. Inaczej niż nasze babcie, które patroszyły drób każdego dnia i nie wyrzucały niczego.
Z Alexem Atalą, jednym z najważniejszych współczesnych szefów kuchni, rozmawiają Ada Petriczko i Karol Kotarski.

Tygodnik "Wysokie Obcasy" w sobotę 9 marca razem z "Gazetą Wyborczą"

Komentarze