W sobotę 9 lutego, na ostatniej stronie wydania papierowego "Gazety Wyborczej" znajdziesz indywidualny kod dostępu, który pozwoli na korzystanie z bogatej oferty treści na Wyborcza.pl

Dzięki niemu przez dwa tygodnie będziesz mieć dostęp do treści na Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl.

Oprócz tekstów, które publikujemy w sobotnich "Wysokich Obcasach" i "Magazynie Świątecznym" przygotowaliśmy fragmenty książki, rozmowy i poradniki, które będzie można przeczytać tylko w internecie. 

 "Wysokie Obcasy"

Już nic nie muszę, robię to, co chcę
Joanna Wróżyńska opisuje historię Michelle Obamy, a na WYSOKIEOBCASY.PL/BECOMING czytelnicy znajdą premierowe fragmenty jej autobiografii "Becoming. Moja historia" i będą mogli odsłuchać godzinne nagranie tej książki w interpretacji Agaty Kuleszy.
WYSOKIEOBCASY.PL/BECOMING

Spokojnie, jestem szalona. Raz w miesiącu
Jak się żyje z PMS-em, czyli syndromem napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiadają bohaterki reportażu Doroty Wodeckiej, a na WYSOKIEOBCASY.PL/PMS opisujemy, co warto wprowadzić do diety, żeby zredukować napięcie i poprawić samopoczucie.

Konserwatystka feministka
Krzysztof Katka pisze jaka jest Aleksandra Dulkiewcz, a na WYSOKIEOBCASY.PL/DULKIEWICZ publikujemy rozmowę z kandydatką na prezydentkę Gdańska, w której opowiada, jak chce urządzić miasto, by dobrze żyło się w nim kobietom.

Oprócz tego w numerze: Slavoj Žižek i Paulina Reiter o miłości, MISBHV - ciuchy niewielkiej firmy z Krakowa noszą Rihanna i Miley Cyrus, borowiki, roquefort, śliwka w occie -  Kasia Malczewska tworzy czekoladowe praliny niemal wszystkich smaków.

"Magazyn Świąteczny"

Urodziliśmy się 4 czerwca
„Solidarność” jest z gruntu lewicowa i chrześcijańska zarazem. Jej powstanie, a potem Okrągły Stół i pierwsze wybory w 1989 r. to nasz dom, nasz początek wspólnoty. Lepszego miejsca poszukiwań tego, co nas łączy, nie znajdziemy. Post factum wszyscy są mądrzy, wypowiadają frazesy o nieuchronnych procesach historycznych i upadku komuny, ale najpierw musiał być ktoś odważny. Bez takich ludzi jak Adamowicz historia nie ruszy z miejsca. On był nieśmiały, ale jednocześnie odważny, bo cały zbudowany z „Solidarności”. Pisze: Paweł Krysiak.

Brexit z bliska
Czy mój kraj zniknie z mapy? Mamy podobne problemy. My brexitowców, wy Kaczyńskiego. Liderzy opozycji, nasz Corbyn i wasz Schetyna są słabi, bezradni i niezdecydowani. May zapomniała, że nie jest premierem wyłącznie „prawdziwych Anglików”. I nikt nie potrafi zachęcić do Europy inaczej, niż strasząc kryzysem gospodarczym. Wszystkie filary brytyjskości albo zupełnie przestały istnieć, albo są bardzo osłabione. Royal Navy sto lat temu to była flota, której nie może pan sobie wyobrazić, a dziś mamy więcej admirałów niż okrętów. Z Normanem Daviesem rozmawia Stanisław Skarżyński.

Cimoszewicz wraca z Puszczy
Mamy do czynienia z osłabianiem tradycyjnych partii, które albo nie potrafią się dostosować do tego, co się dzieje, albo nawet jeśli wykazują zdolność adaptacyjną, nie dociera to do ludzi. Być może w Polsce silna lewica już się nie odrodzi. Z Włodzimierzem Cimoszewiczem rozmawia Donata Subbotko.

"The Wall Street Journal."

Spełnia się koszmar Brzezińskiego: sojusz Chin z Rosją
Jeśli Ameryka ma zachować pozycję dominującego mocarstwa, nie może dopuścić do dalszego zbliżania Moskwy z Pekinem. Z tej dwójki na swoją stronę łatwiej przeciągnąć Rosję. Nowe otwarcie z Putinem? Jesteśmy na to skazani.

Za filipińską narkowojnę zapłacą nawet dzieci
Prezydent populista Rodrigo Duterte chce zintensyfikować walkę z handlarzami narkotyków, obniżając minimalny wiek odpowiedzialności karnej. Teraz tysiącom dzieci, które już padają ofiarą dilerów, będzie grozić śmierć z rąk policji.

Teksańczyk na prezydenta USA?
Beto O’Rourke prawie odbił najbardziej prawicowy stan dla Demokratów. W sprawie wyścigu o Biały Dom na razie się waha, ale mógłby być faworytem. Pod jakimi warunkami?

"Gazeta Wyborcza" z kodem dostępu do tekstów na Wyborcza.pl oraz tygodnikiem "Wysokie Obcasy" i dodatkiem  "The Wall Street Journal." w sobotę 9 lutego w kioskach. Cena wydania 7,99 zł. 

Aktywacja kodu musi nastąpić najpóźniej 16 lutego. Dostęp do treści online na Wyborcza.pl będzie otwarty przez 2 tygodnie od momentu aktywacji kodu.

Komentarze
Minęła północ w sobotę, 16 maja 2020. Od pół godziny próbuję wrócić do lektury Magazynu Swiątecznego, rozpoczetej kilka godzin temu. Chcę czytać gazetę strona po stronie, czyli jak wydanie papierowe. Ale ktoś tu oszalał, wprowadził jakiś chaos i otwiera mi się wydanie piątkowe GW, zamiast sobotnio-niedzielnego.Próbowałam kilkakrotnie i zawsze pojawia się piątek. Co to ma być? Gdzie jest ta gazeta, której część przeczytałam przed południem. Po co mi taka prenumerata i wpłaty do Klubu Przyjaciół? Jak tak ma być, to nie przedłużę umowy na prenumeraty cyfrowej.
już oceniałe(a)ś
1
0