Afera KNF, chaos w armii i szkołach, inwigilacja opozycji, propaganda w mediach publicznych, wielka wycinka w Puszczy Białowieskiej, finansowanie imperium Tadeusza Rydzyka - redakcja "Gazety Wyborczej" rozlicza trzy lata rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Raport podsumowujący sytuację w Polsce po wyborach parlamentarnych z 2015 roku ukazał się w październiku 2018 r. w „Wyborczej” w dodatkach „Czarna księga trzech lat rządów PiS” i „Czarna księga PiS. Miasta” – teraz zaktualizowane artykuły zostały zebrane w jednym magazynie.

Szokujące jest to, że czarne naprawdę jest bardzo czarne. Sporządzając ten raport, zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak bezprecedensowa jest skala destrukcji w sferze wolności obywatelskich, jak zniszczono instytucje i mechanizmy stojące na straży naszych praw – pisze Jarosław Kurski, I zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" we wstępie do magazynu.

Dziennikarze "Wyborczej" opisali różne aspekty polskiej rzeczywistości ostatnich trzech lat – 40-dniowy protest osób z niepełnosprawnościami w Sejmie, brak poważnej reformy rynku pracy, ograniczanie obszaru władzy lokalnej czy ogromne sumy, które ksiądz Tadeusz Rydzyk dostaje od państwa. 

Redakcja wzięła pod lupę zmiany, które zaszły w polskich miastach i województwach. Pisze m.in. o planach stworzenia lotniska w Baranowie, sytuacji stadnin koni arabskich w Michałowie i Janowie Podlaskim, o chaosie wokół festiwalu w Opolu, a także o dramacie Teatru Polskiego we Wrocławiu.


Magazyn "Czarna księga PiS" w objętości 148 stron dostępny w punktach sprzedaży prasy w cenie 14,99 zł.

Komentarze
Nożownik z PiS nie jest chory psychicznie, nie jest niepoczytalny, bo przygotował wszystko sprawnie i wykonał plan. Jest raczej narcyzem, czyli człowiekiem bez empatii i o potrzebie zwracania na siebie uwagi.
już oceniałe(a)ś
2
0