Wiele osób, które przed trzydziestką kupiły mieszkania, znów stają się aktywne na rynku nieruchomości po ukończeniu 30. roku życia. Szukają większych i bardziej komfortowych lokali. Części z nich towarzyszy dylemat: co zrobić ze starym mieszkaniem? Sprzedać, a może wynająć? W czwartek, 22 listopada, sprawdzamy w "Wyborczej" korzystne rozwiązania.

Przed takim dylematem stoi dziś wiele osób po 30. roku życia. Startując na rynku pracy kilka lat temu, nie dysponowali wystarczającymi środkami czy wystarczającą zdolnością kredytową, by nabyć duże mieszkanie. Dziś zmieniła się nie tylko ich sytuacja życiowa, ale i gospodarcza. Rekordowo niskie oprocentowanie kredytów zachęca do ich zaciągania, a dobra sytuacja na rynku pracy sprawia, że Polacy po trzydziestce są odważniejsi w podejmowaniu decyzji o zaciąganiu wysokich kredytów. – Według danych serwisu domiporta.pl, większość Polaków poszukujących mieszkania wybiera te większe – 30 proc. użytkowników serwisu poszukuje mieszkań z czterema i większą liczbą pokoi. To świadczy o tym, że szukamy coraz większych i bardziej luksusowych mieszkań. Również dane udostępnione przez Związek Banków Polskich mówią wyraźnie: kredytów bierzemy mniej, ale na większą kwotę – mówi Bartłomiej Baranowski, analityk nieruchomości w domiporta.pl.

Jak kupić większe mieszkanie, by było to najbardziej korzystne finansowo? Kiedy bardziej opłaca się sprzedać mniejsze mieszkanie, a kiedy lepiej je wynająć?  Czytaj w informatorze "Wyborczej" w czwartek 22 listopada.

 Tekst powstał we współpracy z serwisem domiporta.pl.

Komentarze