W magazynie można przeczytać wiele świetnych wywiadów. Nina Andrycz opowiada, jak łączyła role gwiazdy polskich scen i żony komunistycznego premiera, Urszula Sipińska o koncertowaniu w NRD, a Barbara Hoff – o tym, jak kształtowała wygląd Polek i Polaków: - Byłam dyktatorką mody. Chciałam mieć władzę. Kocham władzę i zawsze pragnęłam być politykiem. Chciałam rządzić. W tamtych czasach działalność polityczna była dla osoby z moimi przekonaniami wykluczona, ale w modzie rządziłam po dyktatorsku. Pisałam stylem nieznoszącym sprzeciwu. Ale – co najważniejsze – wymyśliłam, jak bezwzględnie skutecznie lansować modę. Gdy chciałam, żeby naród nosił czerwone sukienki i falbanki, to najpierw przez parę miesięcy prowadziłam przemyślaną kampanię przygotowawczą, a potem w Domach Centrum ludzie wybijali szyby.
Czytelnikom polecamy również barwne portrety Agnieszki Osieckiej, Kaliny Jędrusik, Stefanii Grodzieńskiej, Zofii Nasierowskiej oraz Janiny Ipohorskiej.
- Na wizycie u narzeczonej byłem tak zemocjonowany, że nie tylko narzeczoną i jej matkę, lecz także ojca i brata (17 lat) na przywitanie pocałowałem w rękę” – pisze do redakcji „Przekroju” zrozpaczony czytelnik z Warszawy. Redaktor Jan Kamyczek odpowiada: Niepotrzebnie po tym niewinnym incydencie nasz Korespondent »szybko się pożegnał i wyszedł«. Niesłusznie unika obecnie narzeczonej. Trzeba było powiedzieć: »Przepraszam, ale jestem przemęczony« – i koniec. Roztargnienia z przyczyn uczuciowych rodzina narzeczonej nie bierze na ogół młodzieńcowi za złe, przeciwnie”. (…) Gdy czytelnicy przychodzą do „Przekroju” prosić o poradę w cztery oczy, odkrywają, że Jan Kamyczek jest kobietą. Nazywa się Janina Ipohorska, jest zastępcą redaktora naczelnego i lubi męskie pseudonimy. Jako Alojzy Kaczanowski jest autorką kryminału „Rozkoszne przedpołudnie”, pisze też scenariusze do pierwszego polskiego serialu kryminalnego w telewizji „Kapitan Sowa na tropie”. Setki wykonanych przez nią rysuneczków zaludniają strony „Przekroju” dziwacznymi postaciami.
Specjalne wydanie „Wysokich Obcasów” - "Kobiety, które igrały z PRL-em" o objętości 124 strony dostępne w punktach sprzedaży prasy w cenie 11,99 zł (w tym 8% VAT).
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze