W sobotę w "Wysokich Obcasach" zaczynamy "Kurs Skutecznego Działania". Jerzy Owsiak opowie o tym, jak grać do końca świata i jeden dzień dłużej.W numerze także rozmowa z Karoliną Hamer oraz pierwszy odcinek cyklu "Porozmawiaj z dzieckiem"

"Kurs Skutecznego Działania"
Jak Jurek Owsiak wybiera to, czym się zająć? Jak przygotowuje się do pracy i wyszukuje sojuszników? Jak dba o to, żeby zespół wywiązał się z zadań? Jak zagrzewa ludzi, by pracowali na 200 procent i widzieli w tym sens?
O tym, jak działać w grupie i osiągać zamierzone cele, Owsiak mówi podczas wykładów motywacyjnych dla firm – prowadzi je od paru lat. Zapytaliśmy go o know-how, a jego odpowiedzi zebrała Anita Karwowska.

"Porozmawiaj z dzieckiem"
W pierwszej rozmowie z cyklu "Porozmawiaj z dzieckiem" Lucyna Kicińska koordynatorka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 opowiada Monice Tutak-Goll o tym, co często nieświadomie przekazujemy dziecku. Jak powinniśmy mówić, żeby go nie ranić, okazywać zaufanie i uwagę. Jak rozmawiać o trudnych tematach, żeby nie odnieść skutku odwrotnego od zamierzonego. I dlaczego mówimy rzeczy, na które nigdy nie pozwolilibyśmy obcym.

Karolina Domagalska w okładkowej rozmowie pyta paraolimpijkę Karolinę Hamer o początki kariery pływackiej, o to, jak zyskiwała niezależność i dlaczego zdecydowała się poprzeć protest niepełnosprawnych w Sejmie.

W numerze także o powieści "Spadek" Vigdis Hjorth, nowej adaptacji "Carmen" w reżyserii Andrzeja Chyry i balecie amatorskim dla dorosłych. W dziale uroda - co należy wiedzieć o drenażu limfatycznym, a w kuchni - jak smakuje Gruzja według Olii Hercules.
W Męskiej końcówce Paulina Reiter proponuje czytelnikom mikrowyprawę do świata owadów. Tajemnice tego mikrokosmosu zdradza Dave Goulson, autor "Łąki".

"Wysokie Obcasy" w sobotę 2 czerwca z "Gazetą Wyborczą"

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem