W sobotę 7 kwietnia w "Magazynie Świątecznym" przeczytasz o wizji starości, znajdziesz wywiad ze Spielbergiem oraz poznasz radość życia księdza Kaczkowskiego.

W sobotnim numerze "Magazynu Świątecznego" przeczytasz m.in:

 • Wywiad Mario Calabresiego i Franka Matano ze Stevenem Spielbergiem
  Kocham gadżety, inwestuję w ludzi.
  Mówię dzieciom: pamiętajcie, tylko rzeczywistość się liczy. Świat w waszych smartfonach jest piękny, ale wyobrażony (...)

 • Smoleńskie koszmary
  Tupolew zszedł za nisko, zniżał się za szybko, we mgle piloci nie widzieli ziemi, za późno próbowali odlecieć. Tu-154 uderzył skrzydłem w brzozę, stracił jego fragment, potem sterowność. Zaczął się obracać i się rozbił - piszą Agnieszka Kublik i Wojciech Czuchnowski.

 • Ksiądz Kaczkowski "Pięknie gospodarował ego"
  Jeśli życie, to dobre jedzenie, lampka wina, papieros przed budynkiem, seks w intymnych warunkach.
  Wywoływał konflikty, bywał apodyktyczny, porywczy, niesprawiedliwy. Ksiądz Kaczkowski był w swoich pęknięciach, wątpliwościach, błędach, zakrętach, a czasami nawet małościach ulepiony z tej samej kruchej gliny co my.

 • Kto zmieni pampersa mamie i tacie
  Ubogi senior podłączy się do wirtualnej rzeczywistości. Niech ciało wegetuje, przynajmniej mózg będzie w dużo fajniejszym świecie. To wariant optymistyczny. Pesymistyczny już wdrażamy - samotna starość w czterech ścianach bez leków i windy - rozmowa o starości Leszka Kostrzewskiego z Pawłem Kubickim.

 • Nauka polska 2047. List z przyszłości
  Nie ma już polskich uczelni, PAN jest parkiem rozrywki, a tzw. reforma Gowina – wstydliwym wspomnieniem polskiego anachronizmu. To jedna z wielu możliwych wizji przyszłości, ale pytania, jakie przy jej okazji się rodzą, pozostają aktualne niezależnie od tego, co się wydarzy.

"Magazyn Świąteczny" w sobotę 7 kwietnia z "Gazetą Wyborczą"

Komentarze