W piątek 6 kwietnia z "Wyborczą" będzie można kupić książkę z filmem na DVD "Twój Vincent". Polsko - angielski "Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana to pierwsza na świecie pełnometrażowa animacja malarska, opowiadająca o ostatnich tygodniach życia Vincenta van Gogha i jego tajemniczej śmierci.

Przegapiłeś dodatek "Gazety Wyborczej" a bardzo chcesz go mieć? Dodatki do "Gazety Wyborczej" można zamówić na kulturalnysklep.pl oraz pod numerem telefonu (22) 555 44 00. Infolinia jest czynna w dni powszednie w godzinach od 9.00 do 17.00

To znakomicie pomyślana filmowa opowieść z wciągającą kryminalną intrygą. Widz wraz z głównym bohaterem filmu Armandem Roulinem (Douglas Booth) stara się dociec prawdziwej przyczyny śmierci Vincenta van Gogha (Robert Gulaczyk). Śledztwo Armanda rozgrywa się wśród „ożywających” na ekranie pejzaży z obrazów van Gogha i z udziałem bohaterów jego portretów (sam główny bohater, który ma pośmiertnie dostarczyć list malarza, jest oczywiście także wzięty z obrazu Vincenta). Upływ czasu i dramaturgię doskonale podkreśla muzyka Clinta Mansella, która subtelnie buduje nastrój, a także współtworzy świat wewnętrzny Armanda. Narracyjne schematy „Twojego Vincenta” odwołują się do najlepszych wzorców z historii kina. W ten sposób film bez nachalnego dydaktyzmu przemyca mnóstwo informacji o życiu van Gogha i pokazuje ogrom jego dorobku – w filmie pojawiają się 94 obrazy Holendra w formie zbliżonej do oryginałów oraz 31 przekształconych.

Każda z 65 tysięcy klatek filmu jest obrazem olejnym, namalowanym na płótnie przy użyciu tej samej techniki, jaką stosował Van Gogh. Przy tworzeniu filmu pracowało 125 malarzy.

Dzieło zdobyło nominację do Złotego Globu, BAFT-y, wygrało konkurs filmów animowanych na festiwalu w Szanghaju oraz zdobyło nagrodę publiczności na najważniejszym festiwalu animacji w Annecy. Film otrzymał też dwa Orły za najlepszą scenografię i montaż i przede wszystkim - nominację do Oscara w kategorii animacja pełnometrażowa. 

"Twój Vincent" książka z płytą DVD już w piątek 6 kwietnia z "Wyborczą".

 Cena "Wyborczej" i książki z płytą DVD 34,99 zł (w tym 8% VAT). 

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Super :)
już oceniałe(a)ś
1
0