Wiosenny detoks na czterech łapach to 4-stronicowy dodatek do tygodnika "Tylko zdrowie" poświęcony psom i kotom. Sprawdź o czym piszemy?

"Pies i kot" to dodatkowe strony w piątkowej "Gazecie Wyborczej" poświęcone naszym czworonogom. W dodatku przeczytasz m.in:

  • Dlaczego pies na spacerze zjada trawę lub odchody innych zwierząt?
  • Czy kot potrzebuje dodatkowej porcji oleju?
  • Sprawdzamy, jak jeszcze lepiej dbać o zdrowie psa i kota.

W dodatku m.in. rozmowa z dr. n. wet. Sybillą Berwid-Wójtowicz*, specjalistką od żywienia klinicznego zwierząt, która przystępnie wyjaśnia zachowania zwierząt domowych i ich reakcje na wiosnę.

Mówi: „Do niedawna uważano, że nic złego w tym, że kot je trawę. A konkretnie, skiełkowany owies, bo to on jest sprzedawany jako „kocia trawka”. Tłumaczono to naturalną metodą odrobaczania lub odkłaczania się kotów. One się w ten sposób oczyszczają. Ale jakiś czas temu ukazała się amerykańska praca pokazująca związek między częstotliwością występowania stanów zapalnych górnego odcinka przewodu pokarmowego oraz infekcji zębów, a jedzeniem trawy przez koty i wymiotowaniem po niej. Okazuje się, że takie koty mają częściej problemy zdrowotne.

A silny pociąg do trawy mają te zwierzaki, którym nie zapewniamy odpowiedniej ilości włókna pokarmowego w diecie. Tak, kot też musi jeść błonnik. Dlaczego? Bo się wylizuje i połyka swoje włosy. Błonnik pomaga mu je przepchnąć dalej do jelita grubego i w ostateczności wydalić (...)".

W dodatku także o psim uśmiechu, o tym jak bawić się z kotem i zadbać o psie rozrywki na wiosnę.

"Pies i kot" to specjalne strony dla miłośników psów i kotów w tygodniku "Tylko zdrowie" piątkowym dodatku "Gazety Wyborczej".

"Pies i kot"  w piątek 30 marca w "Gazecie Wyborczej"

Komentarze