Okładka kalendarza inspirowana jest setną rocznicą przyznania Polkom praw wyborczych, a motywem przewodnim obrazków ilustrujących poszczególne miesiące jest hasło "Wysokich Obcasów": kobiety wiedzą, co robią.

Marta Frej jest malarką, ilustratorką, animatorką kulturalną, prezeską fundacji Kulturoholizm. Skończyła ASP w Łodzi, w 2015 roku została laureatką Okularów Równości przyznawanych przez Fundację im. Izabeli Jarugi- Nowackiej.

Tematem okładkowym „Wysokich Obcasów” będzie „pornozemsta”. Urszula Jabłońska w poruszającym reportażu opowiada o kobietach, które są szantażowane i zastraszane przez byłych partnerów. Oprócz tego w wydaniu rozmowa z Dagny Thurmann-Moe, autorką książki „Kolorowa rewolucja”, o tym jak ważne w codziennym życiu są kolory i jak działają na ludzi barwy m.in. wnętrz, ubrań itp. oraz kolejna odsłona cyklu szkoły gotowania Basi Stareckiej – tym razem autorka uczy jak w wyjątkowy sposób wykorzystać przyprawę piernikową.

„Wysokie Obcasy” i kalendarz z ilustracjami Marty Frej na 2018 rok do kupienia z „Wyborczą” w sobotę 16 grudnia, w cenie 4,99 zł (w tym 8% VAT).

sierpień
sierpień  ilustracja Marta Frej

luty
luty  ilustracja Marta Frej

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem