Centra Zdrowia Psychicznego zakładają nowe podejście do leczenia: brak kolejek, odejście od szpitalnej izolacji. - Prawie co czwarty Polak może potrzebować pomocy - mówi dr Joanna Krzyżanowska. Zobacz konferencję ekspertek.

Centra Zdrowia Psychicznego. Czym są? Jak działają? Jakie wsparcie mogą dostać w nich pacjenci? Gdzie szukać pomocy? Zobacz konferencję ekspertek. 

W konferencji udział biorą: dr Anna Depukat (kierownik Biura do spraw pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego), dr Joanna Krzyżanowska (prowadząca Sekcję Psychiatrii Środowiskowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), dr Anna Mosiołek (kierownik nowo powstającego Centrum Zdrowia Psychicznego w powiecie piaseczyńskim, wcześniej pomagała tworzyć centrum w Tworkach), Katarzyna Szczerbowska (rzeczniczka Biura do spraw pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego). 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Więcej
    Komentarze
    Uwierzę jak zobaczę. Na razie wizyta u psychiatry dziecięcego to 500 zł a u psychiatry dla dorosłych 250 zł i jest to zazwyczaj jedyna realna opcja jeśli ktoś jest w kryzysie. Obawiam się, że przy braku psychiatrów CZP mogą stać się wydmuszkami... a przy takich stawkach zainteresowanych lekarzy może nie być. Problemem jest też jakość usług niestety.
    już oceniałe(a)ś
    4
    0
    Już wam PiS-da to zdrowie psychiczne. Jack Nicholson raz nam pokazał taki szpital.
    już oceniałe(a)ś
    1
    1