Pomysł, by pomieszać postaci bohaterów narodowych i zwykłych (a właściwie niezwykłych) kryminalistów, jest intelektualnie ciekawy, ale edukacyjnie chybiony.
Opinie publikowane w serwisie wyrażają poglądy osób piszących i nie zawsze muszą odzwierciedlać stanowiska całej redakcji

Juliusz Braun – były szef KRRiT, były prezes TVP, były członek Rady Mediów Narodowych

Wykładowi Krzysztofa Króla wygłoszonemu 23 września 2024 r. na konferencji "Jak uczyć najnowszej historii Polski" zorganizowanej przez Kancelarię Senatu, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ośrodek Rozwoju Edukacji, "Gazeta Wyborcza" nadała szczególną rangę, publikując jego tekst wśród materiałów związanych ze Świętem Niepodległości. Artykuł zatytułowany "Wybrakowane muzeum" (w wersji papierowej opublikowany w dodatku "Ale historia" 9 listopada 2024) jest ciekawy, czyta się doskonale. Ale gdyby potraktować tekst jako rzeczywisty projekt muzealnej ekspozycji w więzieniu na Rakowieckiej, wymaga on – co najmniej – poważnej dyskusji.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Agata Żelazowska poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    widzę krytykę, a gdzie kontrpropozycja? Ma być, jak jest? Wybiórcze gloryfikowanie jednej grupy więźniów i ofiar?
    już oceniałe(a)ś
    4
    1
    Publikując polemikę, wypadałoby dać link, do krytykowanego artykułu.
    Dziękuję Juliuszowi Braunowi za tekst i piszę odpowiedź.
    @krzysztofkrol
    Sorry, nie zauważyłem na komórce linka.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0