Książki w wersji papierowej, ale muzyka już wyłącznie w cyfrowej. Przed galą Bestsellerów Empiku, która odbędzie się we wtorek, 15 lutego, rozmawiamy z jedną z bohaterek wieczoru, Anitą Lipnicką.

Co oglądać i czytać, czego słuchać? Podpowiadamy i inspirujemy. Zapisz się na nasz kulturalny newsletter.

Bestsellery Empiku to coroczne nagrody dla twórców najpopularniejszych książek, muzyki i filmów. Nagrody podzielone są na kilka sekcji: książka, muzyka, film i odkrycia roku. Wśród nominowanych w tym roku są m.in.: Jakub Żulczyk (za "Informację zwrotną") i Bernardine Evaristo (za "Dziewczyna, kobieta, inna"), Mata (za "Młodego Matczaka") i Sokół (za "Nic"), Adele (za "30") i Męskie Granie, "Listy do M. 4" w reż. Patricka Yoki i "Pętla" w reż. Patryka Vegi (pełna lista nominacji tu). Laureatów poznamy 15 lutego podczas specjalnej gali finałowej transmitowanej na antenie TVN-u oraz w kanałach społecznościowych. Wystąpią tam m.in.: Krzysztof Zalewski, sanah, Daria Zawiałow, Szczyl, Igo, Vito Bambino, Artur Rojek, Julia Wieniawa, Stanisław Soyka, Kacperczyk oraz Anita Lipnicka.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Monika Tutak-Goll poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Wiem, że się czepiam i zrzędzę, i nie na temat, ale od chińskiego xie - Netflixie pękają mi gałki oczne.
    Netflix, Netfliksa, Netfliksowi, Netflix, Netfliksem, Netfliksie, Netfliksie!
    już oceniałe(a)ś
    9
    1
    "Online’owo"??? Litości...
    @przyjemny_odglos
    odpuść poprawianie i skup się na meritum.
    już oceniałe(a)ś
    2
    4
    @sprzedawcaplyt
    Przyganiał kocioł garnkowi. Szkoda czasu na debatę oksfordzką pod wywiadem z przeterminowaną gwiazdeczką będącym w zasadzie reklamą sklepu.
    już oceniałe(a)ś
    4
    1
    Odgrzewanie kotleta grzałką spiralną.
    @bialywywiad
    Ciekawe, że w GW jest potrzeba zajmowania się takimi zjawiskami, jak ta pani od śpiewu, czy jej były zespół. Toż to była i jest tandeta skrzyżowana z pustotą.
    już oceniałe(a)ś
    2
    1
    Jeżeli muzyka będzie dalej kroczyć ku łatwiźnie, mechanicznym dźwiękom syntetyzatorów i braku linii melodycznej to zacznie zanikać i nie jest pewne czy będzie potrzebna przyszłym pokoleniom ludzkości - przecież wystarczy włączyć sobie dowolne urządzenie z silnikiem i co jakiś czas zakłócać jego pracę a uzyskamy sens dzisiejszej "muzyki" na tzw. imprezach.
    Zupełnie inaczej jest gdy kompozycja jest przemyślana,ma jakiś schemat,myśl i są w niej tzw. ozdobniki , wtedy zwraca uwagę każdego słuchacza i wręcz wciąga go do słuchania co będzie dalej . Jeśli dojdzie do tego sensowny zrozumiały tekst to staje się piosenką która zawsze będzie mieć zwolenników czy przeciwników ale nie będzie obojętna dla człowieka - dzisiejsza tzw. muzyka dance jest obojętna,bez żadnych wartości estetycznych i nie ma szans na długoletnią popularność wśród ludzi.
    Moje tezy w tym temacie , pośrednio , tłumaczą trend wykonywania tzw. coverów czyli gdy ktoś chce faktycznie zaistnieć na scenie muzycznej to sięga po sprawdzone cudze pomysły lecz udziwnia je swoimi jękami,skowytem czy charczeniem do mikrofonu.
    @A...
    Jest problem .)
    A nawet pytanie: czy te zestawy dźwięków, tak powszechnie rozpowszechniane, są muzyką?
    Jak dla mnie są to, w większości, produkcje dźwiękowe składane w celach komercyjno-ambicjonlnych.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    „Ona ma siłę oraz nieleczoną anginę.”
    @mrtke
    A i "wszystko się może zdarzyć, mleko się może zważyć" etc.
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    Nie wiem. Nie chodzi, że to dyskwalifikuje, ale zadziwia - to o odtwarzaczu i papierowym wydaniu. Jak można nagrywać płyty i nie posiadać sprzętu. Jak można oczekiwać kupna płyt? Po co ? Jakim (wręcz) prawem ?
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    To wszystko ma jeden skrzętnie ukrywany cel, którym jest zarabianie pieniędzy. Jeśli ludzie będą kupować pierdzenie do mikrofonu to ktoś to zrobi i na tym zarobi. Odpowiedni pijar załatwi sprawę. To jest show biznes i tyle, ale w tym określeniu biznes odgrywa decydująca rolę a biznes to szmal. Gale, nagrody, konkursy, plebiscyty tego czy owego mają tylko jeden cel: wypromować, sprzedać, zarobić. Taka jest rzeczywistość. Nie oceniam, czy to źle czy dobrze, mówię jak to widzę.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Pierdy i goownomowa. Szkoda, że to trafia na główną GW.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0