Brak pewności jutra potęguje lęk. Nie tylko przed realnymi problemami, ale też przed wyimaginowanymi. Bo choć wielu z nas utraci źródła dochodów, to jednocześnie dostanie sporo czasu na wymyślanie scenariuszy rodem z filmów apokaliptycznych - mówi dr Albert Jawłowski, socjolog.

Epidemia koronawirusa rozchwiała naszą rzeczywistość. Uderzyła w zdrowie fizyczne i psychiczne, w edukację, gospodarkę. I w kulturę. O tym, jak kultura odnajduje się w czasach pandemii, rozmawiamy z Albertem Jawłowskim, adiunktem w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, autorem książek „Święty ład. Rytuał i mit mundialu”, „Dawno temu w Galaktyce Popularnej” (Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne) czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów” (Czarne).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Michał Olszewski poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Nie wiem kogo kocham bardziej. Łukasza czy Alberta?
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Odkrywanie na nowo potęgi fałszywych proroctw o zagładzie/grzechu, kulturowym przedoświeceniowym fundamecie religii, jest zjawiskiem innowacyjnie poznawczym, dla ignorantów.
    Dobrze sprzedawać na nowo ignorancje w miłym towarzystwie sieci, ku chwale popytu, a hańbie rozumu.
    już oceniałe(a)ś
    2
    1
    Polecam wszystkim przeczytac artykul na onecie, 5 lekcji z Wuhan w slowach niemieckiego lekarza. Mowi o 5 kluczowych krokach do walki z wirusem. Jednym z nich jest noszenie maski w miejscach publicznych, kazdy musi. A Europie zajelo to 2 miesiace aby w koncu to przyznac.
    już oceniałe(a)ś
    1
    1