Niezależnie od tego, czy otrzymałeś formalną diagnozę ADHD, wypracowanie pewnych nawyków może być pomocne dla wszystkich, którzy mają problemy z koncentracją.

Wyobraź sobie, że jest 16.59 – tylko minuta dzieli cię od oddania pracy. Przysięgałeś, że nigdy więcej nie znajdziesz się w takiej sytuacji, a jednak to zrobiłeś. To nie jest najlepsza z twoich prac i będziesz miał szczęście, jeśli uda ci się oddać cokolwiek. Co zrobiłbyś inaczej, gdybyś mógł cofnąć czas?

To może być codzienność osób z ADHD, ale nie musi.

Miliony dorosłych na całym świecie cierpi na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, lepiej znany jako ADHD. Jest to trwałe zaburzenie, które swój początek ma w dzieciństwie. Charakteryzuje się nieuwagą, nadpobudliwością i impulsywnością lub zestawieniem tych cech. ADHD często współwystępuje, a czasem jest mylone z innymi problemami zdrowotnymi, takimi jak stany lękowe lub nadużywanie substancji psychoaktywnych, a to utrudnia diagnozę.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Anna Gamdzyk-Chełmińska poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Brakuje mi tylko rady: idź pobiegaj. A próbowałeś nie mieć ADHD?
    @siwa
    idź, pobiegaj!!
    A próbowałeś nie mieć ADHD?
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Byłoby fajniej, jakby się państwu matryca Eisenhowera nie rozjechała. Dwa razy jest ważne i niepilne (pkt 4 powinien być "niepilne i nieważne").
    To straszne, że rutyna jest po raz kolejny pokazywana jako lekarstwo dla ciała, podczas gdy zabija ona mózg.
    już oceniałe(a)ś
    8
    0
    Przypomina to rady ciotki klotki a nie naukowe( tzn.wypracowane rzetelną i badawczą pracą naukową)podejście
    już oceniałe(a)ś
    6
    0