Wenezuela eksportuje na Kubę ropę naftową, a w barterze dostaje ubeków, oficerów wojska i urzędników. W sklepach brakuje żywności, więc prezydent Nicolás Maduro zapowiada jej racjonowanie.

Kolejne wrogie demonstracje opozycji i zwolenników rządu przetoczyły się w niedzielę ulicami Caracas. Opozycjoniści maszerowali tym razem pod hasłem położenia kresu ingerencji Kuby w sprawy Wenezueli i pozbycia się z kraju 30 tys. agentów bezpieczeństwa, oficerów wywiadu, doradców wojskowych, trenerów i lekarzy. Na czele pochodu zmierzającego w kierunku lotniska wojskowego La Carlota szła posłanka opozycji Maria Corina Machado.

- Musimy uwolnić Wenezuelę od upokarzającej obecności kubańskich urzędników i wojskowych - mówiła na wiecu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Łukasz Grzymisławski poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju - Stefan Kisielewski. <a href="http://www.skubi.net" target="_blank" rel="nofollow">www.skubi.net</a>
    już oceniałe(a)ś
    26
    6
    Jeszcze trochę i Maduro skończy jak paru innych kolegów po fachy <a href="http://ciekawostkihistoryczne.pl/2014/02/21/tyrania-nie-poplaca-najbardziej-makabryczne-smierci-dyktatorow/" target="_blank" rel="nofollow">ciekawostkihistoryczne.pl/2014/02/21/tyrania-nie-poplaca-najbardziej-makabryczne-smierci-dyktatorow/</a>
    już oceniałe(a)ś
    14
    2
    Ja pierdzielę, szkoda tych Wenezuelczyków...Jak sobie wyobrażę powrót w socjalistyczny syf...Kabaret normalnie.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0