Na uroczystości zorganizowanej we wtorek w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wręczał akty powołania do kilkudziesięciu sądów: w sumie 33 rejonowych, 15 okręgowych, trzech apelacyjnych i jednego wojewódzkiego sądu administracyjnego. W niektórych sądach prezydent obsadził po kilka stanowisk. W sumie nowych nominacji było aż 72.
Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, uroczystość w Pałacu Prezydenckim zorganizowano naprędce. Przypadła ona w dniu ogłoszeniu wyników wyborów, które pozwolą opozycji przejąć władzę w kraju.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
niy widza możliwości, no chyba co dogodomy sie jakoś ś Załenskim i łustalimy ś niym "planowany tor lotu" zbłonkanygo pocisku rakietowygo w momencie jakejś wyprawy mafijnyj czuba namiestnikowskiygo...
Żeby udał się trybunał stanu to za odwołaniem muszą być 374 osoby zgromadzenia narodowego (sejm i senat).
A po polsku?
Szczegóły
Żaden trybunał stanu. Proces karny.
w stu procentach racja !!
Jak można to zrobić w Polsce?
Konstytucję, o której tyle gardłujesz, widziałeś pewnie na podkoszulku Wałęsy.
xxx
SUBITO !!!!
nie kłam 276
Nie obrażaj człowieka, który w dodatku ma rację. Postawienie prezydenta przed TS wymaga co najmniej 2/3 ustawowej liczby parlamentarzystów Zgromadzenia Narodowego. Dokladnie opisane jest to w art. 145 ust. 2 Konstytucji. 460 posłów i 100 senatorów. (460+100)*2/3=374 zaokrąglając w górę do liczb naturalnych.
Racja, ale można się do tego przygotować. Pokazać w TVP jak sobie PAD łamał konstytucję (Trybunał Konstytucyjny - sędziowie dublerzy). Może do niego dotrze, że te przestępstwa się nie przedawniają.
Trybunał stanu jest sądem karnym. Konstytucyjny prezydent (jakim niestety jest duda) za przestępstwa popełnione w związku z pełnionym urzędem, może być sądzony wyłącznie przez trybunał. On niby się ciągle uczy ale akurat to już wie. ***** **** (to nie błąd).
Ten nieudacznik nie przestanie służyć staremu, bo ma mentalność sługusa...
Sędziów powołanych z naruszeniem prawa można i należy usunąć. Do tego Duda jest niepotrzebny.
… nie zaprzysiężenie legalnych sędziów TK… podpisywanie niekonstytucyjnych ustaw… Ze spraw indywidualnych: jest pewien człowiek, który już bardzo długo czeka na podpisanie jego profesury… ale prezydent się uparł i nie podpisuje… Oj, ma “ za uszami“ Duduś, oj ma.
przestań pier...olić
W Polsce się tak nie da.
Dasz radę.
Tak, zdecydowanie proces karny. "Trybunał stanu" brzmi groźnie, ale dotkliwie on nie skazuje (żadna gilotyna, więzienie czy konfiskata majątku) a jedynie zakaz pełnienia funkcji politycznych, utrata orderów, mandatu posła itp. W sumie - bardzo miękkie lądowanie w zestawieniu z tym, co może orzec zwykły sąd.
no i datego Jas Fasolka czuje się bezkarny?
Tyle że Prezydent karnie nie odpowiada przed zwykłymi sądami, a wyłącznie przed Trybunałem Stanu i to na podstawie uchwały co najmniej 374 posłów i senatorów - art. 145 ust . 1 i 2 Konstytucji.
Batalia ziemniaczana: jesienią wykopaliśmy, więc wiosną trza posadzić.
Duda nadal pozostaje wiernym sługą dyktatora Jarosława Kaczyńskiego. Stara się jak może, by pomóc swemu szefowi w realizacji jego programu 'Polska w ruinie'.
To jest już szczyt bezczelności tego "prezydenta" i szczyt bezwstydu tych powołanych sędziów! Choroba pisizmu atakuje coraz głębiej, dezynfektant potrzebny od zaraz!
Sądzę, że Duda tego nie ułatwi, więc najwcześniej będą zimowe.
Stanie.
Nie bardzo w to wierzę.
Duda przed TS będzie mógł stanąć, jeśli zagłosuje za tym 374 posłów i senatorów.
Opozycja ma póki co 314.
Wkrótce.
najpierw trzeba zmienić prokuraturę ziobrowską i trybunał kucharki Kaczyńskiego zwany, dla niepoznaki, Trybunałem Konstytucyjnym
Przed prokuratorem nigdy, bo Prezydent karnie za czyny popełnione w trakcie prezydentury odpowiada wyłącznie przed Trybunałem Stanu.
Za długo by to trwało! Lepsze jest Rumuńskie rozwiązanie...
da balbina zostanie gorylem
Będzie żył z żoną za przyzwoitą emeryturę prezydentską.
Emerytura może być. Ale raczej trudno będzie z niej w pełni skorzystać na państwowej "posadzie", tym razem w pokoju z okienkiem solidnie zabezpieczonym metalową kratą.
E, tam, przecież każda parafia przyjmie go na kościelnego
wsiadać do Ubera z przestepcą za kierownicą ?! Never!
W domu bez luster
Ze specjalnością "łapanie opłatków w locie".
Choć w ostatnich latach się spasł, więc jest mniej zwinny.
Kraków ul. Pasteura tam chodzi na msze
Odbierze nienależne świadczenia
Już sobie w Watykanie u Franka wymodlił.
Tak jest. Prawdziwy zdrajca i wróg ojczyzny.
Od pogo to się ziomuś odczep ;)
póki co dumnie zadzierając pulchny podbródek deklaruje do lustra w toalecie, że jego pieregatywy.. paragotywy.... że jego nominacje są niepodważalne.
Jagiellonka też powinna, szczególnie że wypuściła doktora prawa który oszukiwał na egzaminie z języka, bo jak można było tego nie zauważyć że facet ani beeee ani meee.
Krakowski??? To, że tatuś i mamusia wolą komuny opuścili rodzinną wieś na Sądecczyznie, by tworzyć nową, socjalistyczną 'inteligencję' (obecnie zwaną katolicką), jeszcze nie czyni z niego Krakusa.
Do kolekcji "Poczet Dzbanów Polski"
Może jakiś przyszły "Matejko" kiedyś namaluje albo narysuje…
już jest taki, a nazywa się Andrzej rysuje
Spoko. Jest instytucja impeachmentu,