Nie lubisz koszulek z Che Guevarą? Bojkotuj ich producenta. Nie podoba ci się, że Nergal promuje napój energetyczny? Nie kupuj produktu tej firmy

Coraz głośniej u nas o bojkotach konsumenckich wymierzonych w różne firmy w związku z ich produktami czy kampaniami. Czy w Polsce taki bojkot to zawsze skuteczne narzędzie? Nie.

Ale przeglądając internetowe strony czy serwisy społecznościowe, gdzie popularne stało się nawoływanie do bojkotów, można zauważyć, że chętnie tego typu akcje organizują środowiska prawicowe i katolickie.

Na Facebooku w ciągu roku 5,5 tys. osób wsparło akcję "Satanizm nie przejdzie - bojkot produktów Agros Nova". Chodzi o energetyczny napój o nazwie Demon.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Monika Tutak-Goll poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    A te "środowiska prawicowe i katolickie",bojkotu pedofilów w kieckach do dzisiaj nie zorganizowali?Pewnie ślepi na jedno oko:)
    Polanski to moglby sie duyo nauczyc od wielebnych biskupow.
    już oceniałe(a)ś
    3
    8
    @bezportek "Wam... - kury szcz... prowadzać" Prawiczkowe ciemniaki lubią powoływać się i cytować Marszałka Piłsudskiego. Szkoda że ich ograniczone umysły nie ogarniają, że Marszałek sam może być uznany za lewaka a na pewno za lewicowca. Był współzałożycielem Polskiej Partii Socjalistycznej a prawicowych pajaców zamknął w obozach po przewrocie majowym. Prawiczki, jesteście żałośni...
    już oceniałe(a)ś
    12
    4
    @yoonac Józef Piłsudski używał socjalizmu jako narzędzia do walki przeciwko Rosji i o wolną Polskę. Zaś komuchy używały Polski jako narzędzia walki o komunizm. W Berezie siedzieli przedstawiciele najróżniejszych kierunków politycznych: komuchy, separatyści ukraińscy, endecy, socjaliści itd.
    już oceniałe(a)ś
    1
    5
    @vida69 Polecam ten 4 minutowy filmik. Po obejrzeniu, zerknijcie na swoje komentarze. Zobaczycie cos fajnego. <a href="http://youtu.be/7Aa0lhQnhSk" target="_blank" rel="nofollow">youtu.be/7Aa0lhQnhSk</a>
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    @yoonac koles, widac po tym jak piszesz ze nie jestes wielkim umyslem, ale odpisze ci mimo to: zauwaz jak wtedy funkcjonowal podzial prawica-lewica i z jakich powodow ludzi znajdowali sie w tyum czy innym obozie. pare artykulow raptem i od razu wiesz wiecej- bolec nie powinno. druga sprawa: w obozach czesto zamykalo sie ludzi o tych samych pogladach tylko dlatego ze stanowia konkurencje polityczna, nie byl to ten przypadek, ale tez pilsudski nie zamykal TYLKO ze wzgledu na odmienne poglady (ws pogladow, patrz punkt 1). I sprawa najwazniejsza: cytaty z pilsudskiego ukochane przez gimbaze tylko dlatego ze sa tam brzydkie slowa sa rozumiane NA ODWROT. Pilsudski mial kompleks wyzszosci na tle narodowym i dlatego jest lubiany przez prawice. Gdy obrazal Polakow to dlatego ze nie czuli w sobie tyle dumy z bycia Polakiem i nie mieli przez to takich ambicji ws. Polski jak on. takze zmierz proporcje myslenia do pisania...i je odwroc.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    ``Katoliccy organizatorzy bojkotu zaczęli nawoływać więc do niekupowania keczupów, soków i napoi firmy, która używa "zła jako narzędzia marketingowego". Bojkot trwa od lipca 2012 r. Demon jest sprzedawany do dziś.``` ha,ha,ha i wszystko jasne 95% katolikow
    @hate lubie te posty pelne oburzenia gdy cale srodowisko katolickie nie idzie za jakims jednym czlowiekiem, czy organizacja. sam katolikiem nie jestem, poprostu ludzka glupota poprawia mi humor (a takie: nie wiem o co mi chodzi, nie moja sprawa, ale sie mam klawiature wiec sie przyczepie!), takze dzieki hate-war.
    już oceniałe(a)ś
    2
    1
    Ja bojkotuję C&A za wycofanie koszulek z Che Guevarą, co za miękkie faje, przestraszyli się 1500 kiboli?
    @acid.jazz a bojkotuj komunisto:))
    już oceniałe(a)ś
    2
    6
    @totajemnica jaki komunista? za che ideologicznie moga byc tylko homofobii, bo poza tym gosc nic wiecej soba nie prezentowal. gosc jest rasista i szokiem jest dla mnie ze na forum GW dostaje 'plusy'
    już oceniałe(a)ś
    4
    2
    @acid.jazz Jak z Che Guevarą, to dlaczego nie z Reichs-Heniem?
    już oceniałe(a)ś
    1
    1
    @cien_czlowieka Malutki,Najpierw poczytaj w zrodlach niezaleznych,kim byl Che Guewara a potem pisz. Najwiekszymi homofobami sa ci co nie widzieli ale uwierzyli.
    już oceniałe(a)ś
    0
    2
    Chyba jest to przekonywujacy dowod,kto jest przewodnia sila narodu w tym kraju. Spoleczenstwo przeksztalcane jest metodycznie w bezmyslna trzode. Zeby bylo ladnie,nazywa sie to owczarnia a w rzeczywistosci jest to zwykle stado bezmyslnych, twardoglowych baranow.
    @krytek-7 Koziego sera za 6.66,prawdziwy katolik tez nie powinien kupowac pod grozba grzechu ciezkiego.
    już oceniałe(a)ś
    6
    2
    lesio-47 Prawdziwy Polak katolik tylko hostie podczas komunii i nic więcej. Amen
    już oceniałe(a)ś
    5
    3
    @11111 Zydami nie wypada straczyc,to kosciol wynalazl Nergala,Orlen i Kitty.
    już oceniałe(a)ś
    6
    2
    Ja nie kupuję kosmetyków irm które, przeprowadzają testy na zwierzętach. Jak powiedział A. Einstein: gdy, ludziom nie chce się myśleć, eksperymentują" <a href="http://zb.eco.pl/inne/kosmetyk/" target="_blank" rel="nofollow">zb.eco.pl/inne/kosmetyk/</a> <a href="http://www.kroliki.net/pl/testy/firmy/nie-testujace" target="_blank" rel="nofollow">www.kroliki.net/pl/testy/firmy/nie-testujace</a> Nie kupuję L'oreala, Garniera, Colgate a psu jedzenia Iams. Wybór należy do Was.
    @gj61 A ja kupuję, mam gwarancję że są solidnie przetestowane.
    już oceniałe(a)ś
    3
    8
    tzw. "środowiska prawicowe i katolickie" uznają tylko uznają tylko własne zbrodnie - kościoła kat. - inkwizycja, i swoich morderców, ściskających się z papieżem - Pinocheta...
    już oceniałe(a)ś
    7
    1
    Zawsze uważałem, że wyznawcy jakichkolwiek religii to chorzy ludzie.
    @moim_skromnym_zdaniem na forum nikt nie wie kim jestes wiec twoja opinia nie ma zadnej wartosci, idz powiedz to sasiadowi, profesorowi na uczelni, czy komus z rodziny: np mamie. idz i nazywaj wszystkich chorymi ludzmi ze wzgledu na sprawe ktora cie nie dotyczy, aha i jeszcze jedno: i miej sie jednoczesnie za okaz zdrowia.
    już oceniałe(a)ś
    4
    3
    A propos... <a href="http://youtu.be/7Aa0lhQnhSk" target="_blank" rel="nofollow">youtu.be/7Aa0lhQnhSk</a>
    już oceniałe(a)ś
    0
    0