To było 12 pracowitych miesięcy dla dziennikarzy działu Klimat i Środowisko "Wyborczej". Ochrona środowiska i zmiany klimatu cieszą się coraz większą popularnością wśród naszych czytelniczek i czytelników. Dlatego codziennie staramy się dostarczyć Państwu najważniejsze informacje z kraju i ze świata na te tematy.
Czasem dosłownie "palące" tematy, bo kiedy spojrzeć na ostatni rok, to widać, że upłynął on pod znakiem pożarów lasów, upałów i suszy, które trawiły praktycznie każdy kontynent. Do rangi symbolu urosło kanadyjskie miasteczko Lytton, które latem zanotowało rekord temperatury, a potem pożar zmiótł je z powierzchni ziemi. Ale pożary wybuchały także w Europie: we Włoszech, w Turcji czy Grecji, na Syberii, w Australii czy Amazonii.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
wolę "aktywistów" od "typowych" Polaków, którzy wytną każde stare drzewo w okolicy, przejadą się jeepem po lesie - by być bliżej przyrody, zabetonują każdy dostępny wolny skrawek ziemi w mieście, itd itp
Aktywiści z GW trzymają sztamę z antynaukowymi oszołomami z grinpiss, którzy są przeciwni elektrowniom atomowym, więc poza wegańskimi butami z konopi, niewiele się różnią od niewykształconego, polskiego motłochu.