Polska nie jest ładna, jest już bardzo ładna - ani jednego gipsowego krasnala - w 26. wydaniu podcastu "Mistrzowie Słowa" Andrzej Konopka czyta tekst Ziemowita Szczerka
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gdybym miał się tu zatrzymać za własne pieniądze, to tylko pod wpływem szantażu. Dwa dni w spa w cenie średniej miesięcznej polskiej płacy. Tył mojej zakurzonej, poobijanej dacii wyglądał pięknie na parkingu pomiędzy purpurowym zadem maserati z kielecką rejestracją a matowym czarnym sportowym dodge’em jak encyklopedyczną ilustracją kompleksu penisa. Poza tym cóż – bentley jakiś, kilkanaście beemwic i suvowatych audic, mercedesy. I kilka tanich toyot ludzi, którzy, nie wiem, dostali chyba pracownicze bony albo odkładali latami.

W recepcji od razu widzą, czy ty z maserati, czy z dacii. Widzą po ciuchach, walizce, sposobie zachowania, fryzurze. Biedniejsi wchodzą z miną petentów i stoją. Bogatsi siadają, jakby recepcja należała do nich - tak zaczyna się tekst Ziemowita Szczerka pt. "Nagość w schowku na miotły", który w 26. wydaniu podcastu "Mistrzowie Słowa" czyta Andrzej Konopka. Tekst ukazał się w Magazynie "Wolna Sobota".

Zapraszamy do wysłuchania 26. wydania „Mistrzów Słowa". Poprzednie teksty przeczytali dla klubowiczek i klubowiczów „Wyborczej": Bartosz Bielenia, Wojciech Malajkat, Julia Wyszyńska, Jerzy Radziwiłowicz, Borys Szyc, Zofia Wichłacz, Maciej Stuhr, Justyna Wasilewska, Artur Barciś, Piotr Fronczewski, Roma Gąsiorowska, Arkadiusz Jakubik, Katarzyna Herman, Maria Seweryn, Marcin Bosak, Karolina Gruszka, Anna Paliga, Mirosław Zbrojewicz, Gabriela Muskała, Janusz Chabior, Michalina Olszańska, Mariusz Bonaszewski, Hanna Turnau, Andrzej Chyra i Maja Komorowska. Całego odcinka mogą wysłuchać posiadaczki i posiadacze pakietu klubowego Wyborcza.pl, a fragmentu wszyscy w podcaście „8:10".

„Mistrzowie Słowa" co sobotę w Klubie „Wyborczej"

Co sobotę słuchacze podcastu „Mistrzowie Słowa" mogą się zapoznać z najciekawszymi publikacjami „Gazety Wyborczej". Są to teksty pochodzące z magazynów: „Wolna Sobota", „Duży Format", „Wysokie Obcasy", „Ale Historia", „Książki" i „Wyborcza Classic". Każdy odcinek podcastu to spotkanie nie tylko z interesującym artykułem, ale również wyjątkowym głosem – publikacje „Wyborczej" czytają wybitne aktorki i wybitni aktorzy. Premierowy odcinek „Mistrzów Słowa", w którym Bartosz Bielenia przeczytał reportaż Grzegorza Szymanika, był dostępny dla wszystkich internautów na Wyborcza.pl w podcaście „8:10". Kolejnych odcinków mogą wysłuchać posiadaczki i posiadacze pakietu klubowego Wyborcza.pl na Wyborcza.pl/mistrzowieslowa oraz subskrybenci TOK FM Premium.

Dołącz do Klubu „Wyborczej"

Członkinie i członkowie Klubu mogą nie tylko czytać wszystko, co piszemy. Mają też bezpośredni kontakt z redakcją, zaproszenia na ekskluzywne spotkania i dwie dodatkowe prenumeraty dla bliskich. Do tego dostęp do naszego archiwum (z ponad 4 mln artykułów od 1989 r.!), a w prezencie na powitanie jeszcze trzy miesiące darmowego dostępu do podcastów Radia TOK FM.

Dołącz do Klubu „Wyborczej", kupując najwyższy – klubowy – pakiet prenumeraty cyfrowej na stronie Wyborcza.pl/prenumerata.

„Mistrzowie Słowa" to kolejny podcast tworzony przez redakcję „Gazety Wyborczej". Od końca 2019 r. na Wyborcza.pl – od poniedziałku do piątku rano – pojawia się podcast „8:10", w którym dziennikarze „Wyborczej" i Wyborcza.pl komentują najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie, polecają wydarzenia kulturalne oraz opowiadają o swoich tekstach. Oprócz tego w serwisie dostępne są podcasty programu „Jutronauci", nowe odcinki „Radia Książki" i podcasty „Wysokich Obcasów".

Przy okazji premiery nowego podcastu „Mistrzowie Słowa" zespół „Gazety Wyborczej" przypomina też i poleca serię audiobooków Wydawnictwa Agora pod tym samym tytułem, którą można znaleźć na stronie Kulturalnysklep.pl i Publio.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze