W jaki sposób młodzi przedsiębiorcy mogą współpracować z korporacjami? Jakie szanse stworzy firmom polska strategia rozwoju? Odpowiedzi m.in. na te pytania będzie można uzyskać podczas European Start-up Days towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach.

Podczas tegorocznych European Start-up Days zaproszeni prelegenci poruszą takie kwestie jak rozwój technologii, przyszłość przemysłu, sztuczna inteligencja, e-sport, internet rzeczy, elektromobilność, smart cities czy przemysł 4.0. A to wszystko oczywiście w kontekście perspektyw dla start-upów. Wystąpienia uzupełnią specjalistyczne warsztaty i szkolenia z udziałem ekspertów oraz młodych firm, które odniosły sukces rynkowy.

Stawiający pierwsze kroki w biznesie będą mogli dowiedzieć się, jak „od środka” wygląda prowadzenie start-upu, jak budować wizerunek firmy, ubiegać się o wsparcia i ulgi czy też, jaką rolę pełnią inkubatory i akceleratory start-upów. Impreza w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach potrwa od 15 do 16 maja.

– W 2018 r. European Start-up Days jeszcze mocniej mają się przenikać z Europejskim Kongresem Gospodarczym. Nie tracąc niczego ze swojej oryginalnej, swobodnej formuły, trzecia edycja wydarzenia jeszcze lepiej zrealizuje główny cel: kojarzenia startujących w biznesie innowacyjnych firm i przedsiębiorców z dużymi, doświadczonymi podmiotami, skłonnymi do inwestowania w przyszłość. Wskażemy na szanse i zagrożenia, jakie nowe technologie niosą dla jednostki, rynku, biznesu, cywilizacji, w tym oczywiście dla start-upów. Zaproszeni specjaliści-praktycy o znanych nazwiskach, często wywodzący się ze start-upowego środowiska, podzielą się swoim doświadczeniem zarówno z młodymi firmami, jak i z przedstawicielami dojrzałego już biznesu – zapowiada Wojciech Kuśpik, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, prezes Grupy PTWP.

W trakcie European Start-up Days zostaną wyłonieni laureaci konkursu Start-up Challenge. Każdy, kto ma obiecujący pomysł na biznes, może zaprezentować go przedstawicielom wielkich korporacji, potencjalnym inwestorom i dużym firmom z kapitałem na rozwój. W ramach konkursu 100 start-upów powalczy o wyróżnienie i wsparcie swojego pomysłu. Zgłoszenia do Start-up Challenge można wysyłać do 9 kwietnia za pośrednictwem strony internetowej European Start-up Days.

Nowością tegorocznych European Start-up Days będą również strefy wystawiennicze prezentujące ciekawe, innowacyjne i oryginalne produkty, którymi może się pochwalić polska gospodarka.

Więcej
    Komentarze