W maju po raz trzeci odbędzie się impreza European Start-up Days - spotkanie rekinów finansjery z najbardziej obiecującymi młodymi przedsiębiorcami. Będzie też konkurs dla start-upów wywodzących się z różnych gałęzi technologii.

European Start-up Days towarzyszy Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu. Co roku w katowickim Spodku spotykają się ludzie, którzy biznes znają od podszewki oraz młodzi, entuzjastyczni przedsiębiorcy. Celem dwudniowego ESD jest kojarzenie jednych z drugimi. Motywem przewodnim – przyszłość i przygotowanie na biegnące w szybkim tempie zmiany technologiczne.

– To właśnie przyszłości, tej najbliższej i tej bardziej odległej, w osobistym, ale i strategicznym wymiarze, poświęcimy najwięcej czasu. Wskażemy na szanse i zagrożenia, jakie nowe technologie niosą dla jednostki, rynku, biznesu, cywilizacji, w tym oczywiście dla start-upów. Znani specjaliści praktycy, często wywodzący się ze startupowego środowiska, podzielą się doświadczeniem zarówno z młodymi firmami, jak i z przedstawicielami dojrzałego biznesu – zapowiada Wojciech Kuśpik, organizator imprezy i prezes Grupy PTWP.

European Start-up Days jest okazją dla młodych przedsiębiorców, by dowiedzieli się, jakie perspektywy dla nowych biznesów stwarza rewolucja przemysłowa 4.0 i polska strategia rozwoju, jak ubiegać się o wsparcie i ulgi oraz w jaki sposób najlepiej wykorzystać inkubatory i akceleratory.

Oprócz spotkań i warsztatów w Spodku organizowane są też miejsca wystawowe, gdzie początkujący biznesmeni będą mogli zaprezentować swoje rozwiązania technologiczne. Jak co roku zorganizowany zostanie również konkurs Start-up Challenge. Setka młodych przedsiębiorstw zmierzy się w sześciu kategoriach: nowy przemysł, środowisko, tradycja i nowoczesność, zdrowie i biotechnologie, procesy biznesowe, konsumenci i lifestyle. Najlepsi będą mieli szansę zaprezentować się na głównej scenie Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Zgłoszenia do udziału w ESD można składać do 9 kwietnia na stronie www.estartupdays.eu. Impreza w Katowicach odbędzie się 15-16 maja.

Więcej
    Komentarze