Iga Świątek pokonała Anastazję Pawluczenkową 6:4, 6:2 i o ćwierćfinał US Open zagra z kolejną Rosjanką, Ludmiłą Samsonową

Iga Świątek rozbiła Rosjankę Anastazję Pawluczenkową 6:4, 6:2 w swoim pierwszym na tegorocznym US Open meczu w sesji wieczornej na głównym korcie Arthura Ashe'a, dominując rywalkę na korcie, a wręcz łamiąc ją w drugim secie.

To był arcyciekawy mecz, z niebanalnymi zagraniami z obu stron, acz jednostronny w drugiej części – Świątek zagrała w nim supersolidnie, na swoim wysokim poziomie. W pierwszym secie przełamała serwis rywalki przy pierwszej okazji, potem pilnowała serwisu. Niemal nie popełniała niewymuszonych błędów, dobrze serwowała. Wygrała 6:4 w 52 minuty była spokojniejsza, niż pokazuje to bilans gemów.