We wtorek w Szanghaju Hubert Hurkacz zagra o ćwierćfinał turnieju rangi Masters 1000. Zmierzy się z reprezentantem gospodarzy, jest faworytem. Może w Chinach osłodzi sobie sezon?

Imprezę tej rangi (ATP 1000) Hurkacz wygrał tylko raz - w kwietniu 2021 r. w Miami. Później triumfował jeszcze w trzech turniejach, ale dwa z nich były małe. Głośne było zwycięstwo na trawie w Halle w 2022 r. (ATP 500) - tuż przed Wimbledonem Hurkacz pokonał w finale lidera rankingu Daniiła Miedwiediewa. To jego ostatni duży triumf.

Ten sezon jest dla 26-letniego Polaka znacznie słabszy niż dwa poprzednie. Ba, w połowie roku pisano nawet tu i ówdzie, że Hurkacz przestał się rozwijać, że może powinien pomyśleć o zmianie trenera (bo Craig Boynton już go niczego nie nauczy). W pierwszych pięciu startach w turniejach rangi ATP 1000 ani razu nie przeszedł przez III rundę, a rok wcześniej w analogicznym okresie osiągnął półfinał i dwa ćwierćfinały.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Anna Gamdzyk-Chełmińska poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Wydaje się, że mecz z ND oraz dziwny klucz wygranych/przegranych pokazał, że być może to strona psychologiczna jest do poprawienia, a nie techniczna, czy fizyczna.
    już oceniałe(a)ś
    10
    1
    Bardzo szanuję Huberta jako człowieka. Jak na kraj tenisowo zaściankowy, Hubert osiągnął b. wiele.
    Jednak w kontekście najlepszych graczy świata tenis Huberta wygląda ostatnio b. słabo. Gra bojaźliwie, jego technika się wyraźnie degraduje, nie wykorzystuje swojej wszechstronności.
    Życzę Hubertowi i liczę na to, że wróci mu głód wygrywania, ambicja ciągłego doskonalenia techniki i odwaga, żeby tą ostatnią w pełni wykorzystywał na korcie.
    już oceniałe(a)ś
    14
    1
    Nawet słaby tenisista raz na jakiś czas jest w stanie zagrozić lepszemu, Hurkacz jest #16, w przyszłym sezonie raczej będzie się żegnał z top 20 niż witał top 10.
    @kloppweiser

    was soll das?
    już oceniałe(a)ś
    0
    2
    @kloppweiser
    własnie wszedł do półfinału. Jak tam na kanapie? Przyjemnie się analizuje?
    już oceniałe(a)ś
    1
    0