To miał być mecz niezwykły i taki był. Legia trzy razy obejmowała prowadzenie w starciu z Aston Villą - siódmą drużyną najlepszej ligi świata - i w końcu wygrała 3:2 w I kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. To jedno z najbardziej prestiżowych zwycięstw klubu w ostatnich latach.

Trzęsienie ziemi nastąpiło już w trzeciej minucie, gdy Patryk Kun podał do Pawła Wszołka, a ten pokonał bramkarza Villi. Goście odpowiedzieli po kolejnych trzech minutach. Jhon Duran dobił piłkę do pustej bramki, bo ułamek sekundy wcześniej Kacper Tobiasz nie zdołał jej wybić nad poprzeczkę. Uderzyła w nią i wróciła na boisko, a Duran wykazał najlepszy refleks.

Legia grała odważnie. Jakby nie było przepaści między ekstraklasą i najlepszą ligą świata. Sporo było efektownych akcji. Villa częściej miała piłkę, ale to gospodarze atakowali groźniej. W 26. min Wszołek asystował przy golu Ernesta Muciego. Skrzydłowy Legii jest w reprezentacyjnej formie, co mógł podziwiać nowy selekcjoner Michał Probierz.