Jeśli Rafael Nadal pokona w niedzielę Daniiła Miedwiediewa, zostanie pierwszym singlistą w historii, który wygrał 21 Wielkich Szlemów.

Kolana 35-letniego Hiszpana są tak wyeksploatowane, że ich biologiczny wiek może wynosić już ponad 60 lat. Komuś, kto pamięta go najlepiej z pierwszej dekady XXI wieku, dzisiejszy Nadal wydaje się na pierwszy rzut oka sportowcem steranym. Drugą połowę zeszłego roku opuścił z powodu kontuzji. Pod koniec grudnia przechorował jeszcze koronawirusa.

W ćwierćfinale Australian Open grał w upale pięć setów, przeszedł na korcie udar cieplny, miał wielkie problemy żołądkowe i schudł w czasie tego meczu podobno 4 kg. W półfinale naprzeciwko stał 25-letni, niemal dwumetrowy i potężnie uderzający Włoch Matteo Berrettini. Ten wyglądał jak młody Bóg, i to tak bardzo, że jeden z komentatorów zagranicznych napisze po meczu: "Trudno współczuć komuś, kto jest tak absurdalnie hot jak Berrettini".

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Monika Tutak-Goll poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    On jest na korcie mało apetyczny.Bez przerwy ścierapot.Podciąga gacie również tam gdzie mu się wcięła w słabiznę,ciągnie całą garderobę w różnych miejscach bo mu się poprzyklejała.Nie oglądam,to nie jest zmaganie z piłką tylko z mało sprawnym ciałem.
    już oceniałe(a)ś
    0
    7
    Tytuł niefortunny ale postawa i osiągnięcia Nadała są ponad to, należy mu kibicować, zachowuje się przyzwoicie i wielkim sportowcem jest.
    już oceniałe(a)ś
    11
    1
    Wyborcza upada, tytul tego artykulu jest jedynie kolejnym tego dowodem.
    już oceniałe(a)ś
    3
    2
    Durny tytuł….
    już oceniałe(a)ś
    4
    1
    Rzeczywiście tytuł jest poniżej pewnego poziomu. Może do tabloidu jakiegoś się nadaje ?
    już oceniałe(a)ś
    8
    1
    Medwiediew to cham, który wrzeszczy na sędziego. Wielki sportowiec to nie tylko mięśnie, ale tez kultura, a przynajmniej przyzwoitość .
    już oceniałe(a)ś
    8
    2
    Gratuluję idiotycznego tytułu!
    już oceniałe(a)ś
    24
    0
    Formuła stylistyczna jest zrozumiała, ale treść, którą autor artykułu ją wypełnił, obnaża prywatną (lub społeczną) skłonność do stosowania przemocy. Retorycznej, w innych przypadkach pasywnej, a w najgorszym razie, fizycznej. Halo, jest tam jakaś redakcja? Czy to może wymysł redaktora...?
    już oceniałe(a)ś
    7
    1