Grypa zduszona w zarodku

Alternatywny lek na grypę ma działać inaczej niż dostępne obecnie na rynku terapie. Wirus grypy bardzo szybko mutuje, co sprawia, że nie tylko ubiegłoroczne szczepionki są nieskuteczne, ale też zmniejsza się efektywność leków przeciwwirusowych stosowanych w leczeniu tej choroby. Te ostatnie powodują również liczne efekty uboczne. Nowy lek ma uderzyć w element kluczowy w rozwoju wirusa - enzym pozwalający na powielenie jego materiału genetycznego zawartego w RNA. To pozwoli na zabicie wirusa nawet w zaawansowanym stadium choroby.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To jest na razie koncepcja. Czyli model komputerowy. Od tego bardzo daleko do realu. Zeby moc cokolwiek zamodelowac nalezy wprowadzic zalozenia, uproszczenia, itd. W przeciwnym razie nie uda sie niczego komputerowo obliczyc. Oczywiscie, fanstatycznie byloby miec srodek przeciwko grypie, ale moje doswidczenie wskazuje, ze naprawde nie jest to proste. Swiat realny jest skrajnie rozny od wirtualnego i niezwykle trudno jest odgadnac wszystkie jego tajemnice. Poza tym lekarstwo powinno miec bardzo szerokie spektrum dzialania, jako, ze wirus grypy jest sprytny i 'madrze' mutuje uniemozliwiajac zabicie go. Malo realne. Poza tym nalezy bardzo ostroznie podchodzic do rewelacji o odkryciach naukowych, jako, ze takie pojawiaja sie zwykle w przypadkach, gdy trzeba rozliczyc grant. Podobnie bylo z fenomenem Blue Boxu, narzedzia, ktore mialo dokonywac analiz laboratoryjnych z kropli krwi w ekstremalnie krotkim czasie. Nadal urzadzenia nie ma.
  @azalka12 Nie tylko model komputerowy: "Mają już na koncie pierwsze sukcesy - nowo odkryta substancja okazała się skuteczna w testach laboratoryjnych."
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  jakoś przez dziesiątki tysięcy lat wystarczał czosnek i jakaś antywirusowa roślina, nic sie nie zmieniło tylko ludzie są słabsi i grubsi
  @saj-gon-ki Dlatego przez wieki miales szczescie,jesli dozyles 50'ki ;)
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @Lukasz Crucesignati nie zmyślaj
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Przełom w leczeniu grypy. Polka opracowała innowacyjną formułę" Czyli mamy zaklecie leczace grype?! To dlaczego nic o tym nie jest napisane w artykule?
  @grzegozrz ucz sie polskiego.
  już oceniałe(a)ś
  0
  4
  Na katar tylko "Ibuprom zatoki". No ale grypa to nie tylko katar.
  już oceniałe(a)ś
  1
  6
  Oby jak najszybciej się udało, bo będzie to potrzebne. Powodzenia!
  już oceniałe(a)ś
  4
  12