Film "Callas w Operze Paryskiej" powstał ponad pół wieku temu. Teraz wchodzi na ekrany kin w wersji pokolorowanej, cyfrowej i z dźwiękiem w Dolby Atmos. Wszystko w stulecie urodzin primadonny.

Był 19 grudnia 1958 r. Kamera pokazuje wszystko: rzęsiście oświetloną fasadę i monumentalne schody paryskiej Opery Garnier, wchodzącą do gmachu publiczność, wśród której są młoda i uśmiechnięta Brigitte Bardot i Charlie Chaplin. Cały wielki świat zebrał się tego wieczora w Operze Paryskiej, aby słuchać koncertu Marii Callas.

Maria Callas w czerwieni

Popularność amerykańskiej gwiazdy greckiego pochodzenia sięgała wówczas zenitu. Prasa pisała o niej częściej niż o Marilyn Monroe i Elizabeth Taylor, największych aktorkach hollywoodzkich tamtego czasu. Głos Callas oddawał najbardziej złożone ludzkie emocje zapisane w rolach operowych, które wykonywała, na scenie była magnetyczna, publiczność szalała na jej punkcie, choć idolka bywała kontrowersyjna i nie zawsze potrafiła sprostać oczekiwaniom. Wielbiciele nazywali ją „La Divina" („Boska"). 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dzięki!
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  W moim mieście idealnie w urodziny Divy! Super!!!
  @ihand
  W moim miejsce także. Bilety kupione - taki świetny prezent mikołajkowy !
  już oceniałe(a)ś
  1
  0